Gençler Hafta Sonu Kampında Ağırlanıyor

21 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
283 defa okundu.
Gençler Hafta Sonu Kampında Ağırlanıyor

basliksiz-2Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı Arasında Yapılan Protokol Kapsamında Hafta Sonu Gençler Ahi Evran Gençlik Kampında Ağırlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokole istinaden Milli Eğitim Bakanlığı’na ait tesisler okul dışı zamanlarda Gençlik ve Spor faaliyetlerinde kullanılacak. Bunun yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı insan kaynağı ve tesisleri de Milli Eğitim Bakanlığı’nın faaliyetlerinde kullanılabilecek. Protokolle, öğrencilerin sportif, sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda bilgi, beceri ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve desteklenmesi hedefleniyor.

Bu kapsamda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü lise ve orta okullarında okuyan gençler Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kırşehir Ahi Evran Gençlik ve İzcilik Kampında hafta sonu ağırlandı.

Sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda bir çok faaliyette bulunan guruplara Ahilik Araştırma Merkezi (AKAM) Müdürü Öğretim Üyesi Kazım Ceylan tarafından Ahi Evran ve Ahilik ile Bayan gruplarına Fatma Bacı ve Bacıyan-ı Rum teşkilatları hakkında bilgiler veriliyor. Ayrıca kampa gelen gençler sportif, sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda; Matrak, Okçuluk, Satranç, Basketbol, Paintball ve Ebru Sanatı gibi faaliyetlerle hafta sonunu son derece güzel ve eğlenceli geçirerek mutlu bir şekilde evlerine dönüyorlar.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN