GELENEKSEL 6.SÜNNET ŞÖLENİ YAPILDI

12 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
377 defa okundu.

BELEDİYE-SÜNNET2-626x380

Kırşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek altıncısı düzenlenen Sünnet Şöleni, İkiz Arası Kent Park’ta 06 Eylül Cumartesi saat 18.00’de yoğun bir kalabalıkla gerçekleştirildi.

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen sünnet şölenine; Garnizon Komutanı J.Alb. Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Meclis Üyeleri, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetinin okunması ile başlayan törende 200 çocuk sünnet edildi.
Konuşmasına geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz sünnet şölenimize hoş geldiniz diyerek başlayan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci şunları kaydetti: “Öncelikle erkekliğe ilk adamını atan yavrularımızın hepsinin gözelerinden öpüyorum. Biz 2009’dan bu yana bu sünnet şölenine devam ediyoruz. Her yıl farklı sayılarda yavrularımızı sünnet ettiriyoruz. Bu yılda 200 yavrumuzu inşallah 3 gün boyunca sünnetlerini gerçekleştireceğiz. Bu 200 yavrumuzla birlikte 1260 yavrumuzu sünnet ettirmiş olacağız. Yavrularımız bizim için çok önemli. Bugün bu yüzden hem anne babalar için hem de bizim için önemli bir gün. Rabbim inşallah onlara hayatları ve ömürleri boyunca Peygamber Efendimizin sünnetlerini yerlerine getirmeyi nasip etsin. İnşallah onlara Kur’anı rehber edinen birer Müslüman olarak yaşamayı nasip etsin. Çünkü gelecek nesillerimizin nasıl olacağı hepimizi yakından ilgilendiriyor. Biz istiyoruz ki yavrularımız,  gençlerimiz manevi değerlerle donatılmış ama aynı zamanda ilimle de donatılmış;  aynı zamanda Ahilik ahlakını da kendi hayatında tatbik edebilmiş birer bireyler olarak yetişir. Çünkü toplumu bir araya getirdiğimizde toplum fertlerden oluşuyor. Bu toplumu oluşturan bütün fertler istediğimiz ideal bir şekilde gelişir ve yetişirse o zaman toplumda kendiliğinden istenen seviyeye gelmiş oluruz. Bu açıdan hepimize önemli görevler düşüyor. Öncelikle annelere, babalara görevler düşüyor; bizlere de önemli görevler düşüyor.

Biz 5 yıldır sizin bize verdiğiniz yetkiyi bu manada en güzel şekilde kullanmaya sizlere tekrar hizmet olarak sunmaya gayret ediyoruz.2009’da bizi seçtiniz Allah razı olsun ve 2014 30 Martında tekrar daha güçlü bir oy oranı ile seçtiniz. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Biz sizin verdiğiniz yetkiyi en güzel şekilde Kırşehir’imizi güzelleştirme adına, Kırşehir’de yaşayan bütün vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacını en güzel şekilde sizlere sunma adına gayret gösteriyoruz. İşte Cacabey Meydanı ile belki de Türkiye’nin en güzel meydanlarından birini Kırşehir’imize kazandırdık. İçinde olduğumuz bu Kent Parkı hatırlıyorsunuz değil mi? Tam bundan 2 yıl önce burada temelini atmıştık. Açılışını bu yıl yaptık. 2 yıl önce buraları hatırlıyorsunuz değil mi? 2 yıl önce buralar hanımların kesinlikle giremediği bir alandı. Ama bugün sosyal donatısıyla, Aile yaşam merkezi ile yakında açacağımız gençlik merkezi ile yine yakında açacağımız sağlıklı yaşam merkeziyle, peyzajıyla, çimleriyle, çiçekleriyle, ağaçlarıyla, oyun alanları ile Türkiye’nin en güzel Kent parklarından biri haline geldi. Ahi Evran Külliyemiz hızla yanı başımızda yükseliyor. Ahi Evran Kırşehir’in en önemli değeri. Ahi Evran bu toprakların en önemli evliyası, onun maneviyatına uygun, onun maneviyatına memnun edecek bir iş yapmak aslında her Kırşehirlinin en önemli görevi. Ahilik yılın 12 ayı 365 günü yaşanan ve yaşatılan bir değer olması gerekir dedik. İşte bu Külliye ile birlikte müzesi, zanaatkarlar çarşısı, araştırma merkezi birlikte tekrar Ahiliği hak ettiği noktaya getireceğiz.  Allah’ın izniyle hep birlikte taşıyacağız. Yapacak çok işimiz var. Kırşehir’de sahip çıkmamız gereken çok fazla değer var.

Sizler belediyecilik hizmetlerinin de en güzeline sizler layıksınız. Bizler de Kırşehir’i daha yaşanabilir bir şehir yapmak için hizmet çıtasını en yukarılara taşıyoruz.”

Program palyaçolar eşliğinde çocukların oynaması ve ışık gösterileri ile devam etti. Ayrıca programda Belediyemiz personeli Levent Derinyol da mini bir konser verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN