GELENEKSEL 15’Cİ DALAKÇI KÖY ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

10 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
34 defa okundu.
GELENEKSEL 15’Cİ DALAKÇI KÖY ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

GELENEKSEL 15’Cİ DALAKÇI KÖY ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Her yıl geleneksel hale getirilen 15’ci Dalakçı Köy şenliği unutulmaz bir etkinlikle taçlandırıldı.

Bu yıl 15’cisi düzenlenen Dalakçı Köyü şenliğine CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, Ankara CHP Milletvekili Yıldırım Kaya, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz ve Kırşehir MHP Eski Belediye Başkan Adayı Onur Köksal, ve Dalakçı köyü halkı katıldı.

Geleneksel olarak 15’cisi düzenlenen Dalakçı köy şenliğinde bir konuşma yapan Dernek başkanı Oruç Ufuk Ünsal sözlerine şöyle yer verdi; bu yıl 15’cisini düzenlediğimiz ve geleneksel hale getirdiğimiz festivalimize hepiniz hoş geldiniz. her yıl git gide daha katılım sağlıyoruz ben bu katılımlarınızdan dolayı gerek protokole gerekse sizlere teşekkür ediyorum”

15’cisi düzenlenen Dalakçı köy şenliğinde bir konuşma yapan CHP Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu  ise konuşmasına şu sözlere yer verdi; Etkinlikler gerçekten birleştirici bir gündür hele böyle bir bayram gününde bir araya gelip kırgınlıkları, dargınlıkları giderme günü yalnız Dalakçı’nın şehrimizde ayrı bir yeri vardır. Nedir o özellik Dalakçı’lı aslında bir kültürdür, sazdır, sözdür, kırmamadır, incitmemedir. Onur Köksal kardeşimizle bir seçim süreci yaşadık rakiptik birbirimize ama hep birbirimizi kucaklardık.

Hiç kimseyi kırmadık ötekileştirmedik neden bu kültüre sahip olmak aslında sevgiye sahip olmaktır”

15’cisi düzenlenen Dalakçı köy şenliğinde bir konuşma yapan Onur Köksal konuşmasında şunları kaydetti: “Atamın, anamın, babamın diyarı sevgili hemşerilerim sevgili köylülerim hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Şimdi başkanlarımla beraber 31 Mart’ta beraber  bir seçim geçirdik tabi genel başkanımızın Doktor Devlet Bahçeli beyin takdirleriyle Kırşehir’den Belediye Başkan adayı oldum şöyle kısa bir siyasi serüvenden bahsedeceğim. İlk adaylığım açıklandığında hep şu tepkiyi alıyordum Kırşehir Dalakçı MHP Allah, Allah diyorlardı. Ve ikinci söylenenler şuydu Dalakçı’ların sözü, kelamı kuvvetli olur dediler.

Bizim bu toprağımızın suyunun böyle bir özelliği var ve başkanım benim büyüğüm bir abi kardeş edasıyla birbirimizi incitmeden birbirimizi kırmadan bir seçim süreci yaşadık. Dedik ki kazanan aday olmasın kazanan Kırşehir olsun dedik ve inşallah rabbimde bu yolda başkanımızın yar ve yardımcısı olsun önlerine çıkan engelleri kaldırsın rabbim inşallah memleketimize hayırlara vesile olmasını nasip etsin. Bu vesileyle bizleri bir araya getiren dernek yönetimimize değerli muhtarımıza teşekkür ediyorum.”dedi.

 

15’cisi düzenlenen Dalakçı köy şenliğinde bir konuşma yapan  Chp Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya sözlerine şöyle yer verdi, Bayramda böyle bir şenliği yapıyor olmanız aslında Dalakçı’nın dünya köyü olduğunu bir kez daha hatırlattı, Amerikaya gidersiniz Dalakçıyla karşılaşırsınız, Almanya’ya gidersiniz Dalakçı’lıyla karşılaşırsınız İstanbul’un hangi semtine giderseniz gidin eğer biri orda nutuk atıyorsa hiç sormayın nerelisiniz de demeyin çünkü Dalakçı’lı olduğunu orada bilirsiniz.

Sevgili dostlar burası benim için önemli bir köy burası çocukluğumdan itibaren bu köyle her zaman haşır neşir oldum. Bu köyde ilk okuyanlar bizim ağabeylerimiz oldu eğer biz bu gün siyasetin en üst noktalarına gelebilmiş isek buradaki ağabeylerimizin önderliğinde gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bundan dolayı hem suyunuzun hem dağınızın hem de köyünüzün kıymetini bilin, benim çok sevdiğim ve birlikte mücadele ettiğim kamu çalışanlarının sendikalarının ilk kuruluşunda yiğitçe mücadele eden bur da sevgili İsmail hocam biraz sonra mezarına da gideceğim o çok erken yaşta bizi terk etti.

Onun bir ideali vardı bu köy nasıl ki Amerika’da konuşuluyor sa Türkiye’nin dört bir yanında konuşuluyorsa köyün yeniden canlanması ve köyün yeniden kendi kültürüyle Türkiye siyasetine yön vermesi gerekirdir diye düşünüyordu. Kendisi aramızda ayrıldığında mezarının buraya defnedilmesini istedi çünkü bir insan doğduğu toprakları unutursa doyduğu topraklara teslim olursa inanın geleceği olmaz. Bizler geçmişimizi asla inkar etmeyeceğiz” dedi.

15’cisi düzenlenen Dalakçı köy şenliğinde bir konuşma yapan CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan sözlerine şöyle yer verdi; Az önceki bütün konuşmacıların söylediği gibi Dalakçı’nın ve Mucur’un benim içinde ayrı bir yeri var çünkü meslek hayatıma Mucur’da başladım ve on yıl süreyle Mucur’da Devlet Hastanesinde çalıştım sizlere hizmet ettim ve sizlerde Metin İlhan’ı hem Mucur da hem Kırşehir’de bir marka haline getirdiniz. Hepinize öncelikle bunun için teşekkür ediyorum.

Az önce içeri girerken sadece erkeklerle tokalaştık ve onların içerisinde de sevdiğim bir sürü ağabeyim bir sürü hastam vardı kardeşlerim vardı. Buradan kadınlarımıza da ablalarıma da teyzelerime de kusura bakmasın diyorum onları da saygıyla sevgiyle  selamlıyorum. Onlar da benim için çok kıymetli ve değerli ve buradan hepinize sağlık huzur barış diliyorum. Tabi Mucur’da çalıştığım dönemlerde sizinle müthiş bir sevgi bağı oluştu sadece hasta doktor ilişkisi değil bir kısmınız teyzelerim oldu, bir kısmınız amcalarım oldu bir kısmınızda dayılarım oldu.

Ben bundan çok mutluydum tabi Kırşehir’inde hizmete ihtiyacı vardı siyasilerimiz tayinimizi Kırşehir’e çıkardı ama ben hiç bir zaman Mucur’dan, Dalakçı’dan tüm köylerden hiç bir zaman kopmadım aynı hizmetimi orada da sürdürdüm ve sizlerle çok iyi bir ilişki içerisindeydik ve hiç bir zaman kopmadık ve bunun mükafatı olarak da sizler 24 Haziranda hiç bir şey düşünmeden karşılıksız oyunuzu verdiniz ve beni Milletvekili seçtiniz bunun içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Bilin ki Doktorluğumda nasılsa Milletvekilliğimde aynı şekilde Mucur’a, Dalakçıya ve Mucur’un bütün köylerine inşallah hizmet edeceğiz. Ayrıca bu gün Boztepe ile Mucur arasında yol yapım çalışmasının yarım kaldığını gördük bu yolun inşallah yapılması için takipçisi olacağım meclis açıldığında oraya soru önergesi de vereceğim o yolu da mutlaka yaptıracağız bundan sonra da Mucur için ne gerekiyorsa elimden geleni yapacağım buradan size söz veriyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com