“GELECEĞİ YAZANLAR” EKİBİNİN EĞİTİMLERİ KIRŞEHİR’DE DEVAM EDİYOR

19 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
376 defa okundu.
“GELECEĞİ YAZANLAR” EKİBİNİN EĞİTİMLERİ KIRŞEHİR’DE DEVAM EDİYOR

250720141911556719257_2

Turkcell Terminal ve Mobilite Direktörü Anıl Gül  “Yazanlar ekibimiz ‘Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri’ni hayata geçirdi”

 

Şimdiye kadar 79 ilde 99 üniversitede 6 binden fazla öğrenciye ‘Mobil Uygulama Geliştirme’ alanında eğitimlerin verildiği organizasyon, yıl sonuna kadar toplam 81 ilde 101 üniversitede gerçekleştirildi.

Turkcell’in ‘Geleceği Yazanlar’ ekibinin mobil uygulama ve geliştirme alanındaki bilgi birikimi ve deneyimlerini üniversite öğrencileriyle paylaşmak üzere ‘Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri’ kaldığı yerden devam etmekte. Şimdiye kadar 79 ilde 99 üniversitede 6 binden fazla öğrenciye eğitim veren ‘Geleceği Yazanlar’ ekibi sene sonuna kadar toplam 81 ilde 101 üniversitede eğitimler sunacak.

Geleceği Yazanlar Ekibi’nin yeni durağı Kırşehir oldu. Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğrenim gören Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğrencileri’ne mobil uygulama geliştirme eğitimleri verildi.

Turkcell Terminal ve Mobilite Direktörü Anıl Gül konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

“Gençlerimizin girişimcilik, yazılım geliştirme alanında yarattığı yenilikçi fikirlerinin, tüm Türkiye için bir kazanıma dönüşmesi için hayata geçirdiğimiz ‘Geleceği Yazanlar’ Projemiz kısa sürede bir yazılım okuluna dönüştü. Bu okuldan daha çok kişi fayda sağlasın düşüncesiyle de Geleceği Yazanlar ekibimiz ‘Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri’ni hayata geçirdi. Türkiye’nin dört bir tarafında toplam 99 üniversitede binlerce gencimizle bu eğitim vesilesiyle bir araya geldik. Tarımdan sanayiye, eğitimden sağlığa kadar birçok alanda toplumsal ve sektörel fayda sağlayacak mobil yazılım oluşturabilme potansiyeline sahip öğrencilerimizle tanıştık. Var olan bu potansiyeli keşfetmenin, desteklemenin ve beslemenin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin teknoloji ile sosyal dönüşümüne katkı sunabilecek farklı projeler üretmeye devam edeceğiz.”ifadelerini kullandı.

Mobil uygulama geliştirmenin püf noktaları :

Mobil platformların tanıtıldığı ve genel bilgilerin verildiği ‘Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri’nde öğrencilere Android platformunda bir mobil uygulamanın nasıl geliştirileceği ve geliştirilen bu uygulamanın mobil pazarlarda nasıl yayınlanacağı öğretiliyor. Ardından o ana kadar aktarılan eğitimin verimliliğini ölçmek adına Geleceği Yazanlar portalında yer alan Android 101 sınavı yapılıyor. Öğrenciler bu sınavla Geleceği Yazanlar portalıyla tanışarak ‘Geleceği Yazanlar’ Projesinin bir üyesi olabiliyor.

Geleceği Yazanlar hakkında ‘Geleceği Yazanlar’ Projesi’nden faydalanmak isteyen herkes https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr platformuna üye olarak portalin sunduğu eğitimlerden yararlanabiliyor ve mobil uygulama geliştirme dünyasındaki gelişmelerden haberdar olabilmekte.

Portal’de ‘Geleceği Yazanlar’ üyesi olan katılımcılar birbirlerine soru sorabiliyor, uzmanlar ile iletişime geçerek gün içerisinde destek alabildiği bir soru-cevap bölümüdür

Danışmanlar gerek forumda, gerekse fiziksel etkinlikler sırasında sitedeki katılımcılara yol gösteriyor. Katılımcılardan gelen geri bildirimler ise ‘Geleceği Yazanlar’ ekosisteminin geliştirmesine de yardımcı oluyor.

Eğitim modülleri sonrasında uygulanan sınavlarda soruların yüzde 75’ini doğru cevaplandırma kriteri bulunuyor. Süreci başarıyla tamamlayanlar ‘Başarı Belgesi’ almaya hak kazanarak bilgi düzeylerini tescil eden bu önemli belgeye sahip oluyor.

Başarılı olanlar yılda 2 kez gerçekleşen ‘Mobil Yazılım Geliştirme Yeterlilik Belgesi Sınavları’na girmeye hak kazanıyor. Sınavlar İstanbul, Ankara ve Kıbrıs’ta yapılıyor.

Proje kapsamında gençlerin geliştirdiği başarılı mobil yazılımlar Turkcell’in uygulama mağazası Turkcell AppMarket üzerinden kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN