GEÇMİŞTEN GELECEĞE KADIN GİRİŞİMCİLİĞİ ANLATILDI

27 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
357 defa okundu.
GEÇMİŞTEN GELECEĞE KADIN GİRİŞİMCİLİĞİ ANLATILDI

AHİLİK, BACIYAN-I RUM VE GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE KADIN GİRİŞİMCİLİĞİ ADLI PANEL DÜZENLENDİ. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

Ahilik, Bacıyan-ı Rum ve geçmişten günümüze kadın girişimciliği adlı panel düzenlendi.
29.Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında Dünyanın ilk kadın teşkilatı olan ve Anadolu Kadınlar Birliği anlamına gelen Bacıyan-ı Rum, ‘Geçmişten Günümüze Kadın Girişimciliği’ adlı panelle anlatıldı. Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşen Panel’e Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Yıldız Eraslan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, Kayseri Kadın Girişimci İcra Kurulu Üyesi Zuhal Gözüküçük, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serpil Polat, Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras ve çok sayıda girişimci bayan katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılışında konuşan Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Seher Ünsal, Ahiliğin kadının toplumdaki yeri ve önemini anlattı. Ünsal, “Bilime, sanat ve ahlaka son derece önem veren ahilikte kadının, sosyal ve ekonomik alanında önemli bir yeri vardır. Bu bağlamda kadınlar, Anadolu’nun Türkleşmesi ve İslamlaşması’nda Türk Kültürü ve Medeniyeti’nin Türk dili ve edebiyatının gelişmesinde gelenek ve törelerin yerleşmesi ve korunmasında çok önemli hizmetler vermiştir. Bu teşkilat Türkiye’de filizlenip tüm dünyaya örnek teşkil edecek şekilde büyük bir katkı sağlayacağına çok önemli bir hareket olacağına inanıyorum’’dedi.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ise kadınların Türkiye’de istenildiği gibi değil olmadığını söyledi.
Dünyanın ilk kadın teşkilatı olan Bacıyan-ı Rum Teşkilatlanmasının hoşgörü ikliminin toplumsal dokunun temeli oluşturduğunu belirten, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Bacıyan-ı Rum Teşkilatı bildiğiniz gibi Anadolu’nun orta yerinde yüreği, sevgi duygularıyla yoğrulmuş kardeşlik bütünlük ve hoşgörü ikliminin toplumsal dokumuzun temelini oluşturan Ahilik merkezinin başkenti Kırşehirimiz. Kültür Coğrafyasında varlığını 12.yüzyılda günümüze kadar devam eden Anadolu’nun en köklü bugüne ulaşan Ahilik geleneği değerlerini bugün de hissederek yaşamanın ve böylesine derin bir felsefeye sahip çıkıyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bir toplumda manevi değerler korundukça ticari hayatın canlılık kazanacağına inanan ahiler, yüzyıllar boyunca esnaflar arasında birlik, beraberliği ve dayanışmayı sürdürmüşlerdir. Ahiliğin başkenti de faaliyet gösteren bir oda olarak ahilik değerlerinin bilinci ışığında çalışmalarımız sürdürmenin kararlılığındayız” ifadelerini kullandı.
Yapılan konuşmaların ardından Kayseri Kadın Girişimci İcra Kurulu Üyesi Zuhal Gözüküçük, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serpil Polat ve Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Evrim Aras tarafından Günümüzde Kadın Girişimciler adlı panel verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On