Geçim Sıkıntısı Yaş Dinlemiyor

16 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
298 defa okundu.
Geçim Sıkıntısı Yaş Dinlemiyor

 

Kimisi Çocuğu İçin, Kimisi Evine Katkı Sağlayabilmek İçin Herkesin Farklı Farklı Ayakta Durabilmek İçin Çaba Gösterme Nedenleri Var.

1957 doğumlu Halime Tokmak ve 1956 doğumlu Elif Yılmaz adlı 2 kadın ayakta durabilmek için yıllardır çalışıyor. Ayakta durabilmenin yaşı olmadığını belirten 2 azimli kadın Halime Toprak ve elif Yılmaz, tek dertlerinin yıllardır alın teri ile ekmek davası mücadelesini sürdürmeye çalıştıklarını söyledi.  Yıllar önce Kaman İlçemizden ilimize yerleşerek çalışıp çocuklarını okutma gayretine düşen 1957 doğumlu Halime tokmak, Gazetemiz 40 Arena’ya yaptığı açıklamasında bir kadının kesinlikle çalışıp kendi ayakları üzerinde durabilmeleri gerektiği uyarısında bulundu.  Eşinin işlettiği kahvehanenin iflas etmesi sonucu çalışma kararı alan Tokmak, şunları söyledi; “Kaman doğumluyum. Kamandan 19 yaşında geldim ve Kırşehir’e yerleştim. Çocuklarımı okutmak için buraya geldim ama çocuklarım okumadı bende kendim mücadele ettim.  18 yıl dinek bağda yaşadım. Eşimin kahvehanesi vardı iflas etti, çalışamadı bende eşime destek olmak için çalışmaya karar verdim ve bir iş buldum. Hem eşime hem de çocuklarıma bakabilmek için çalışmaya başladım. Uzun süre markette çalıştım sonrasında da belediye de işe başladım, orada da bir süre çalıştım. Sonra SSK’ya başvurdum ve emekli oldum. Emekli oldum ama hala çalışmayı bırakmadım. Gece gündüz çalıştım ve hala da çalışmaya devam ediyorum. Neden çocuklarım için yaptım bunu. Ben 29 yaşında çalışmaya başladım ve ben 1957 doğumluyum hala çalışıyorum ve çalışmakta istiyorum. Dimdik ayakta olmak istiyorum isterse de 70 yaşında olayım çalışmayı istiyorum. Sağlık oldukça çalışmaya devam edeceğim. Evde kalınca moralim bozuluyor. İnsan çalışmak isterse her yerde çalışabilir. Ayaklarımın üzerinde durabilmek için ne iş olursa çalıştım. Ben kadınlara kendi ayaklarında durabilmeleri için çalışmalarını öneriyorum. Bir kişinin kesinlikle ve kesinlikle sigorta başlangıcı olması gerekiyor. Bir gün dahi olsa sigortasını yatırtırsın” diye konuştu.

“61 YAŞINDAYIM ÇALIŞIYORUM KIZIM YAŞINDAKİ İNSANLAR DİLENİYOR”

Çocuklarını okuttuktan sonra çalışma hayatına atılan 61 yaşında ki Elif yılmaz, konuşmasında şunları söyledi; “1956 doğumluyum. 2000 yılından bu zamana kadar çalışıyorum. Çocuklarımı büyüttüm ve evlendirdim. Evde de tek kaldım evde tek kalınca da çalışmaya karar verdim. Çalışmaya da başlayınca eve katkım oldukça mutlu olmaya başladım. 2000 yılında bir fabrika da 14 yıl aşçı olarak çalıştım. Oradan da emekli olacağım diye ayrıldım ama güne takıldım ve olamadım şimdi de yaşı bekliyorum. Burada da 3 yıldır çalışıyorum. Sağlığım yerinde çok şükür ve sağlığım yerinde oldukça çalışmaya da devam edeceğim. Evime katkım oluyor. Yeni ev yaptırdım ev kredisine girdim eşimin emeklisi oraya kesiliyor benim kazandığım para da evimizi geçindiriyor. Bu sıcak havalarda ocak başında durmak zor oluyor ama geçim her şeyden önde geliyor. Geçim sıkıntısının zorluğu yaşı falan yok. Ayakta durabilmek için çalışıyoruz. Kendi ekmeğini kazanmak kadar güzel bir şey yok. Her zaman bir kadın kendi ayaklarının üzerinde durabilmeli. Ben bu yaşıma rağmen çalışıyorum. Dışarıya çıkıp baktığımız da kızım yaşında ki insanların dilendiğini görüyorum. Onlara çok kızıyorum ben bu yaşıma rağmen çalışıyorsam onlarında çalışması lazım. Her taraf işçi arıyor ve bulamıyorlar. Ne kadar ayıp yaptıkları. Küçücük yaştalar, bizlerden utansınlar” dedi.

Haber Ayhan Kuru

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On