Geçim Derdi Büyük

10 Haziran 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
132 defa okundu.
Geçim Derdi Büyük

Kırşehir’de iki kardeş aile bütçesine katkı sağlamak için sokak sokak gezerek boylarından büyük hurda arabası ile ekmek parası kazanmaya çalışıyor.
Sabah erken saatlerden akşama kadar çöplerden atık kağıt ve plastik toplayan kardeşler, kazandıkları para ile evlerine ekmek alıyor. Maddi durumlarının iyi olmadığını ifade eden A.B., günlük çöplerden toplayarak sattıkları atık maddelerden 25-30 lira civarında para kazandıklarını söyledi. İlkokul 4. sınıf öğrencisi A.B., “Maddi durumumuz iyi olsa bu işi yapmama gerek kalmazdı. Başka bir yerden ailemin geliri söz konusu değil, Kırşehir’e 1 yıl önce Batman’dan geldik” dedi. Aile bütçesine katkı sunmak adına çalıştığını ifade eden A.B., ”Okula Batman’da 4. sınıfa kadar gittim. Aile bütçemize katkı sunmak için çalışıyoruz. Ben 15, kardeşim ise 13 yaşında bizden başka 4 kardeşimiz daha var. Kazandığımız para ile alışveriş yaparak eve gidiyoruz” diye konuştu.
EKMEK PARASINI ATIKLARDAN KAZANIYORLAR
Babalarının inşaatlarda çalışırken rahatsızlandığını anlatan A.B., “Yaptığımız iş kolay değil ama yapacak başka bir şey yok. Çöplerin arasında atık kağıt, metal kutu ve plastikleri toplamak zor ama mecburuz. Okumak karne almak, tatil yapmak isteriz fakat durumumuz iyi olmadığı için mecbur çalışmak durumundayız. Babam inşaatta çalışıyordu hasta oldu. Neredeyse 1 senedir çalışamıyor nefes darlığı var. Evimizin mutfak ihtiyacı ve diğer masraflarımızı biz karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.
ATIKLARI TOPLARKEN İNSANLAR TANIMAYA BAŞLADI VE YARDIMCI OLUYOR
Atık katı malzemeleri topladıkları yerlerde insanların kendilerini benimsediklerini ve yardımcı olduklarını söyleyen A.B., sözlerine şöyle devam etti;
“İnsanlar bize alıştı. Yadırgamıyorlar, bize yardımcı oluyorlar. Hatta, bizim geleceğimizi tahmin ettikleri için insanlar artık, kağıt, metal içecek kutuları veya plastik hurdaları çöp konteynerlerine atmıyorlar. Toplamamız kolay olsun diye biriktirdiklerini bize veriyorlar.”

Cemre Bayram

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On