GAZİLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ

19 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
245 defa okundu.
GAZİLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ

 

thumbnail_gazilergunu-7

Ülkemiz Genelinde Olduğu Gibi “19 Eylül Gaziler Günü” Kırşhir’ de  de Düzenlenen Törenle Kutlandı

 

Anıt Meydanı’na çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törene Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Vekili P. Alb. İlhan Güneş, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Malul Gaziler Derneği Başkanı Bahattin Kaya, Muharip Gaziler Derneği Başkan Vekili Nurettin Arslan, gaziler, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Malul Gaziler Derneği Başkanı Bahattin Kaya, törende yaptığı konuşmada, Kahraman Gazilerin şehitlerimiz ile birlikte cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşları olduklarını söyledi.

19 Eylül Gaziler Gününü, aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bekası uğrunda muharebe meydanlarında canlarını ortaya koyarak savaşan, fedakâr ve kahraman gazilerimizin, Şeref ve Kahramanlık günü olarak betimleyen Malul Gaziler Derneği Başkanı Bahattin Kaya, “Yokluktan var edilen bir ordu ile gerçekleştirilen Sakarya Meydan Muharebesi, bugünün hür ve bağımsız Türk Devletinin yolunu açmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, bu zaferin anısına 19 Eylül 1921 tarihinde Sakarya Meydan Muharebesi’nin Başkomutanı Mustafa Kemal’e Türk Milleti adına “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanını vermiştir. Kahraman Gaziler, “Gaziler Gününüz” kutlu olsun. Sizler, şehitlerimiz ile birlikte cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşlarısınız. Ülkemiz dün olduğu gibi bugün de iç ve dış hain odakların tehdidi altındadır. 15 Temmuz’da Türk Silahlı Kuvvetlerinde yuvalanan millet ve cumhuriyet düşmanı hainler darbe teşebbüsünde bulunmuşlardır. Bu teşebbüs, Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçek vatansever askerleri, emniyet teşkilatımızın ve asil milletimizin kahraman evlatları tarafından önlenmiştir. İç ve dış terör örgütü bütün vatan hainleri aynı amaca hizmet etmektedirler. Bu hainlerin hedefleri, ülkede karışıklık çıkartmak, Türk Ordusunu yıpratarak Türkiye Cumhuriyeti’ni bölünmüş, zayıf bir ülke haline getirmek ve dolayısıyla, küresel emperyalist güçlerin menfaatleri doğrultusunda Sevr’in gerçekleşmesini sağlamaktır.” dedi.

Öğrencilerin şiir okuduğu programın ardından Valimiz Sayın Necati Şentürk ve beraberindeki protokol, Malul Gaziler Derneğini ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, 19 Eylül Gaziler Günü’nün milletimizin gazilerimize duyduğu şükran ve minnetinin ifadesi olarak her yıl kutlandığını belirten Vali Necati Şentürk, “Gazilerimiz, milli ve manevi değerlerine canlarını ortaya koyarak sahip çıkmış, vatanı, bayrağı ve kutsal saydığı değerleri uğruna yılmadan mücadele vermiştir. Bugün bu topraklarda hür bir şekilde yaşıyorsak, bunu onlara borçluyuz.” dedi.

19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri, Terme Otel’de düzenlenen yemek ile sona erdi. Yemeğe, Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk ile il protokolü ve eşleri katıldı.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On