GAZİ MECLİSİMİZ ŞEHİT OLDU…  

23 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
358 defa okundu.
GAZİ MECLİSİMİZ ŞEHİT OLDU…   

 

yildirim-kaya-chp-pmde969fa181c5ecbfeeabffCumhuriyet Halk Partisi, Parti Meclisi Üyesi Yıldırım Kaya basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi, Parti Meclisi Üyesi ve Eğitim- Sen Kurucu Genel Başkanı Yıldırım Kaya’nın AKP’nin eğitim politikalarına ve Ulus İlk Meclis İlkokulu’nun kapatılmasına ilişkin yaptığı basın açıklaması yaptı. Yaptığı basın açıklamasında:” Ülkemiz zor zamanlardan geçiyor. 15 Temmuz darbe girişimi, Elazığ katliamı, Gaziantep katliamı… Gün, tüm ulus olarak tek vücut olup mücadele etme günü. Ülkemizin hiç olmadığı kadar ‘BİR’ olmaya ve normalleşmeye-demokratikleşmeye ihtiyacı var. Eğitimde bu anlamda önemli bir paradigmadır.. Eğitim sadece AKP’nin-HÜKÜMETİN meselesi değildir. Bu nedenle CHP hafta sonu Burdur’da yapacağı eğitim çalış tayıyla da bu konuyu gündemine almıştır, CHP üzerine düşen çağdaşlaşma misyonunu eğitim konusunda da sürdürmeye devam etmektedir. Amaç 21.yüzyıla yakışan bir eğitim modeli oluşturmaktır. Bu sebeple, AKP hükümetine elimizden destek vermeye hazırız. Yakında yayınlayacağımız ‘Eğitim Yönetiminin Demokratikleştirilmesi’ raporuyla da detayları ortaya koyacağız.

Ancak biz ülkemizin eğitimini böyle sahiplenmeye çalışırken, MEB’de başka şeyler oluyor. Cemaatin en çok sızdığı bakanlık olan MEB’de 28 bin isim açığa alındı, 22 bin öğretmenin lisansı iptal edildi. Bütün bunlara rağmen Personel Genel Müdürlüğü’nde daire başkanı düzeyinde de olsa kimse görevden alınmadı. FETÖ’ye simit-poğaça- çay satanlar görevden alınırken, Ankara’yı İstanbul’u FETÖ’ye parsel parsel satanlar yerinde durmaktadır. Binlerce öğretmen görevden alınırken, bir tane dahi MEB üst düzey bürokratı koltuğundan olmamıştır. Oysaki diğer kurumlarda Personel Genel Müdürlüğü düzeyinde gereken temizlikler yapılmıştır.

Bu kapsamda; MEB üst düzey bürokratları arasında adı yolsuzluklara-ihalelere-kirli özel okul ilişkilerine karışmış olanlar varsa derhal gerekenler yapılmalıdır.

Gördüğümüz yanlış uygulamalardan bazıları şunlardır; Darbe havası içinde daha önceden Atatürk’e “uşak” Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ile ilgili “hain ve zavallı” diye twitt atan Yahya Irmak, yeniden Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı’na getirilmiştir. Bu bürokrat tüm hakaretleri yapmasına rağmen hala görevine devam etmektedir.

Milli Eğitimdeki bürokratların bir kısmı, Ebedi Şef’ten sonra Milli Şef’e saldırıldılar. Ankara Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdiresi Şefika Biçer, İnönü ailesinin yıllardır kapatılmaması ve ayakta kalması için mücadele ettiği İnönü İlkokulu’nu kapattı.

Bütün bu yapılanların içinde tarihsel olarak kamu vicdanını sızlatan manevi bünyemize saldırı olan uygulama ise, Ankara Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden geldi. İlçe müdiresi Biçer, neyi ispat etmek istiyor? Yine apar topar, adı defalarca değiştirilmek istenen ama değiştirilemeyen Ulus İlk Meclis İlkokulu’nu kapatıp, imam hatibe çevirdi. Bu okul 1933 yılında yapılmış tarihi bir okuldur. “Ulus İlk Meclis İlkokulu” kapatılarak Gazi Meclis şehit edilmiştir.

“Ulus İlk Meclis İlkokulu” kapatılarak paralelin topla tüfekle yapamadığı masa başında yapılmıştır. TBMM’den sonra ikinci bomba da ilk meclise atılmıştır. TARİHSEL OLANI KORUMAK BİZİM VARLIK SEBEBİMİZDİR.

Sayın Milli Eğitim Bakanı Yılmaz; MEB’de gerekenleri yapın ve bürokrasinize müdahale edin!

Bürokratlarınızın bir kısmının sözde eğitim internet siteleri olduğunu ve bu siteler üzerinden şantaj yaparak MEB’in politikalarına yön vermeye çalıştığını farkında olun!

Bakanlık ve eğitim hepimizin. Bize göre, istediği personeli babasının çiftliği gibi istediği yere sürende, okul müdürlerini ihalelerden dolayı tehdit edende, yolsuzluk yapanda, niteliksiz olduğu halde bir yerlere gelenlerde paraleldir. Sayın Bakan MEB ve eğitim hepimizin. Biz CHP olarak geçmişimizden ve tarihsel misyonumuzdan

aldığımız güçle, eğitimin amacından saptırılmasına karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Olumlu uygulamaların yanında, olumsuz uygulamaların da karşısında olacağız. Eğitimli ile eğitimsiz, ölü ile diri kadar farklıdır…” ifadelerini kulandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN