Gazetecilere Afet Farkındalık Eğitimi Verildi

4 Mart 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
680 defa okundu.
Gazetecilere Afet Farkındalık Eğitimi Verildi

 Kırşehir Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, gazetecilere afet farkındalık eğitimi verdi.

Kurumun toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitimde, AFAD İl Müdürü Metin Alpaslan, sunum eşliğinde afetlerle ilgili genel bilgi vererek, deprem öncesi, deprem sırasında ve sonrasında yapılacak doğru davranışları anlattı.

Alpaslan, sunumun ardından yaptığı açıklamada, 2020 yılında İzmir ve Elazığ depremleri, Giresun sel ve Van’da çığ felaketleri yaşandığını hatırlatarak, her zaman bu durumlara hazırlıklı olunması gerektiğini ifade etti.

AFAD Başkanlığının 2021 yılını Türkiye genelinde Afete Hazırlık Eğitim Yılı ilan ettiğini aktaran Alpaslan, şunları kaydetti:

“İlimizdeki tüm bireylere ulaşmak istiyoruz. Planlamalarımızı yaptık. Ocak ayından itibaren de çalışmalarımıza başladık. Afete hazırlık eğitimleri veriyoruz. Bu yılın sonuna kadar da eğitimlerimiz devam edecek. Deprem öncesi, deprem sırası ve sonrasında neler yapılması gerektiği, doğru davranış biçimleri, vatandaşların bu esnada nasıl hareket edecekleri ve hayatta kalacaklarını uygulamalı ve görsel olarak insanlarımıza anlatıyoruz. Bu anlatılanlar sayesinde vatandaşlarımız deprem olduğunda doğru davranış biçimlerini uygulayabilecek.”

AA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On