GAZETECİLER 8. OLAĞAN GENEL KURULUNDA BİRARAYA GELDİ

21 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1172 defa okundu.
GAZETECİLER 8. OLAĞAN GENEL KURULUNDA BİRARAYA GELDİ

20150920_101956_resized

Türkiye gazeteciler Federasyonu 8. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kurulda KIRGARAT Cemiyeti Başkanı Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sait Yanık Yüksek İstişare Kurulu (Asil) üyeliğine seçildi.

 

Türkiye gazeteciler Federasyonu 8. Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı.

Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni ve KIRGARAT Cemiyeti Başkanı Sait Yanık pazar günü yapılmış olan TGF 8. kurultayında üst delege olarak oy kullanmaya gitti. 8. kurultayda yaklaşık 200 delegenin ve cemiyet başkanlarının oy kullandığı, alınan kararlar oylamaya sunularak oy birliği ile kabul edildi.

Tek liste ile gidilen Genel Kurul’da Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca’nın listesi TGF’nin yeni yönetimini oluşturdu. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay’ın asil yönetim kurulu listesinde yer aldığı genel kurulun divan başkanlığını ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan yaptı. Olağan Genel Kurul’da iki dönem boyunca TGF Genel Başkanlığı’nı yapan Atila Sertel, oybirliğiyle Onursal Genel Başkan seçildi.
Yurt içi ve yurt dışından 82 meslek kuruluşunun üye olduğu Türkiye Gazeteciler Federasyonu Olağan Genel Kurulu’na 200’e yakın delege katıldı. Genel Kurul’un açılış konuşmasını yapan Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca, “Türkiye Gazeteciler Federasyonu olarak mesleki sorunların çözümü noktasında aktif bir faaliyet içerisindeyiz. 1998 yılında kurulan Federasyonumuz 17 yıldır, çağdaş demokrasiyle yönetilen ülkelerde uygulanan evrensel standartlardaki basın özgürlüğünü talep eden bir misyon üstlenmiştir. Bundan böyle de aynı talep doğrultusunda mesleki mücadelesini sürdürecektir. Bünyemizde bulunan 82 meslek örgütüne üye toplam 20 binin üzerinde meslektaşımızın temsilcisi olan Federasyonumuzun, 8. Olağan Genel Kurul’dan daha da güçlenerek çıkacağına ve birlik beraberlik noktasında örnek bir yapı sergileyeceğine olan inancım tamdır” dedi.
Daha sonra söz alan TGF eski Genel Başkanı Atila Sertel de görevi boyunca desteklerini esirgemeyen Cemiyet başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, “Doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine biz birlikte Türkiye’yiz. Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun sergilediği birlik, beraberlik bunun en güzel örneğidir. Biz bu federasyonu araba bagajında aldık. Bizim bu işi yapamayacağımızı düşündüler. Mücadele ettik, dirençli olduk ve şimdi kendi ayakları üzerinde duran, kendi mülkü olan, basının sorunlarının çözümü için yoğun bir mücadele veren çok daha güçlü bir yapıya kavuştuk” diye konuştu.
CHP İzmir 2. Bölge’den Milletvekili Adayı olduğunu hatırlatan Atilla Sertel, bu dönem Meclis’te çok sayıda gazeteci olduğunu ve basının sorunlarının çözümü noktasında etkin bir mücadele vereceklerini söyledi.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu, son dönemdeki yeniliklerle kurumsal bir yapıya kavuşturulan ve yaptığı çalışmalarla ülke gündeminde ses getiren Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nin bu başarısını taçlandırdı. TGF yönetimi, 8. Olağan Genel Kurulu’da oluşturulan yönetim listesine, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay’ı da aldı.
Genel Kurul sonrası kısa bir değerlendirme yapan GGC Başkanı İbrahim Ay, “Gaziantep’i TGF’de temsil edeceğim için büyük onur duyuyorum. Bu genel kurulda hiçbir başarının karşılıksız kalmayacağını bir kez daha gördük. GGC yönetim kurulumuzun ve tüm üyelerimizin TGF listesinde yer almamızdaki emekleri büyük. Birlik ve beraberlik içerisinde çıtamızı daha da yukarılara taşıyacağımızı düşünüyorum. TGF genel kurulunun ve oluşan yeni yönetimin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum’’ şeklinde konuştu.
TGF Genel Kurulunda İbrahim Ay ile birlikte GGC’nin TGF delegeleri Raci Dölek, Yakup çiçek ve Ruhi Aytaç oy kullandılar.
Konuşmaların ardından 2012-2015 TGF yönetim ve denetim kurulu raporları oybirliğiyle ibra edildi.
Tek liste ile gidilen seçimde açık oylama yapıldı. Yılmaz Karaca’nın genel başkanlığında 15 kişiden oluşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun yeni yönetim kurulu üç yıllığına göreve seçildi. İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin ilk kadın başkanı Misket dikmen, 15 kişilik yönetim kurulunun da tek kadın üyesi oldu. Genel Kurul’un Divan Başkanlığı’nı Anadolu spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan yaptı.
Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun yeni Yönetim Kurulu (Asil) şu kişilerden oluştu: “Yılmaz Karaca, Mehmet Ali Dim, İbrahim Erdoğan, Misket Dikmen, Cafer Esendemir, Veli Altınkaya, Recep Aydın, Mehmet Veysi İpek, İbrahim Ay, Çetin Gürol, Mikail Pelit, Osman Altınışık, Sezai Matur, Celil Acar, Derya Akbıyık.”
Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun yeni Onur Kurulu (Asil) ise şu isimlerden oluştu:
Ahmet Ünal, Ahmet Abdullahoğlu, Gökhan Erkmen, İdris Yavuz, İsmail Kahraman, Cumhur, Kılıççıoğlu, Hüsnü Arslan.
Yeni Denetleme Kurulu (Asil), üyeleri de şöyle sıralandı:
Kemal Özdilek, Mustafa Doğan, Bayram Ekici, Erol Tayhan, Arif Arslan, Faik Bakoğlu, Hikmet Kurada.
Yüksek İstişare Kurulu (Asil) üyeleri ise Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni KIRGARAT Cemiyeti Başkanı Sait Yanık,Lütfü Karakaş, Halit Yılmaz, Mehmet Emin Güzbey, Naci Akyazı, Birkan Demirci, Metin Kösedağ, Selahattin Şener, Osman Çetinkaya, Şahin Özer, Avni Gelendost, Ercihan Çakmak, Mehmet Yirun, Halil İbrahim Hüner, Halil Eğriboyun, Gökhan Kökçak, İsmail Temiz, ve Mehmet Işık oldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN