GAZETECİLER “2. ANADOLU ZİRVESİ” TOKAT’TAN DÖNDÜLER

25 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
446 defa okundu.
GAZETECİLER “2. ANADOLU ZİRVESİ” TOKAT’TAN DÖNDÜLER

assssGazetemiz 40Arena Gazetesi Sahibi ve KIRGARAT-C Başkanı Sait Yanık’ın da aralarında bulunduğu Türkiye’nin çeşitli illerinden 70’e yakın gazeteci, TGF Başkanı Yılmaz Karaca’nın katılımı ile Tokat’ta düzenlenen “2. Anadolu Zirvesi” kapsamında şehir ziyaretlerinin 2. Gününe Pirhan’da düzenlenen yöresel sabah kahvaltısı ile başladı.

Kahvaltının ardından seyahat sponsoru Tokat Seyahat ile dünya markası DİMES’in fabrikası gezildi. Fabrikada üretim ve dolum tesislerini gezen gazeteciler Dimes meyve suyu, süt gibi ürünlerin üretim, işleniş ve paketleme sistemleri üzerine genel bilgi aldı. Gazeteciler ardından Niksar ilçesine giderek Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ı ziyaret ettiler.
Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer’in düzenlediği program kapsamında kente gelen gazeteciler, Niksar ilçesine geçerek ilçenin tarihi doğal güzelliklerinin yanı sıra turistik yerlerini de gezerek ilçe hakkında bilgiler aldılar. İlk olarak Ayvaz Su ve Şişeleme Tesisleri’ni inceleyen heyet, daha sonra Roma Arsenali, tarihi Niksar Kalesi’ni ve Melik Ahmet Danişment Gazi Türbesi’ni ziyaret ederek bilgiler aldılar. Heyet daha sonra öğle yemeği için doğal güzellikleri ile büyük ilgi çeken Çamiçi Yaylası’na geçti.

GAZETECİLER CEMİYETİ’NE GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Gazeteciler 2. Anadolu Zirvesi’ne ev sahipliği yapan Tokat’ta protokol üyeleri ve gazetecilerin de katılımıyla Tokat Gazeteciler Cemiyeti ofis ve Lokali’nin açılışı yapıldı. Açılışa Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Gazi Osman Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Devlet Eski Bakanı Dr. Reşat Doğru, Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Bekçi, CHP Eski Tokat İl Başkanı Duran Kum, Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal İncesoyluer, Tertip Komitesi Başkanı Kemal Özdilek, TGC Yönetimi ve çok sayıda davetli katıldı. TGC Lokali’nin açılışı İl Müftüsü Yardımcısı Selahattin Şanver tarafından okunan duanın ardından kurdele kesilerek yapıldı. Açılışın ardından lokali gezen gazeteciler Tokat Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda düzenlenen Basın Vakfı Kongresi’ne katıldı.
DOĞU VE GÜNEY DOĞU’DA GAZETECİLER ZORDA

Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Genel Kurulu, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGF Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Gürol’un divan başkanlığında yapıldı. Genel kurulda konuşma yapan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Anadolu basınının sorunlarının büyüyerek devam ettiğini kaydetti. Doğu ve Güney Doğu Anadolu’da görev yapan gazetecilerin güç durumda olduğunu ifade eden Başkan Karaca, Güney Doğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı’nın yapmış olduğu tespitle 13 gazetenin kapanması nedeni ile imkansızlık içerisinde girdiğini, bu anlamda başlatmış oldukları kampanyaya cemiyet başkanlarını destek vermesini beklediklerini söyledi.
BASIN SİTESİ ÇALIŞMASI
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Tertip Komitesi Başkanı Kemal Özdilek, Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Semra Şener, Aydın’da görev yapan ve ev sahibi olmak isteyen gazetecileri kira öder gibi koşullarla ev sahibi yapmak için başlattığı çalışmaya değindi. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol ise Kocaeli’de Milli Emlak’tan 24 dönümlük bir arazinin TOKİ’ye devrini sağladıklarını ve kentlere bu anlamda TOKİ’nin özel projeler yapmaya başladığını söyledi.
ÖZDİLEK, BASIN VAKFI YÖNETİM KURULU’NDA

Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Yönetim Kurulu’na Yılmaz Karaca, İbrahim Erdoğan, Halit Yılmaz, Veli Altınkaya, Derya Bıyık, Kemal Özdilek, İlker Çoban, Naci Yıldız, Mehmet Işık, Semra Şener İsrafil Avcı seçildi. Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Genel Kurulu’na İzmir, Eskişehir, Mersin, Kayseri, Niğde, Zonguldak, Kırşehir, Osmaniye, Uşak, Sivas, Muğla, Konya, Bursa, Çorum, Kocaeli ve Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve üyeleri katıldı.

SEYİRTEPE’DE AKŞAM YEMEĞİ

Program dahilinde misafirler akşam yemeğini Tokat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Seyir Tepe Tesislerinde yedi. Programa Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Devlet Eski Bakanı Metin Gürdere, Devlet Eski Bakanı Reşat Doğru, GOÜ Rektörü Mustafa Şahin, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, AK Parti İl Başkanı Metin Polat, MHP İl Başkanı Onur Çalışkan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat, TESOB Başkanı Mehmet Bekçi, Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kop. Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan’da davetli olarak katıldılar.

KARACA: TOKAT TURİZMDE DÜNYAYA AÇILACAK

Yemek sonrası tertip Komitesi Başkanı Kemal Özdilek kısa bir konuşma yaparak “2. Anadolu Zirvesi”nin Tokat’ta yapılmasına katkıda bulunup desteklerini esirgemeyen kurum ve kuruluşlara ayrı ayrı teşekkür etti. Özdilek sözü Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Başkanı Yılmaz Karaca’ya bıraktı. Karaca Tokat’ta gelirken böylesine bir organizasyon beklemediklerini belirterek duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tokat’ın en kısa zamanda turizm atağına geçeceğini söyleyen TGF Başkanı Yılmaz Karaca “Arkadaşlarım ve şahsım Tokat’ı ve Tokatlıları çok sevdik. Sayın valimize ve belediye başkanımıza da söyledim Tokat’ın tanıtıma ihtiyacı var. İnanın burada tarih ve doğal güzellikler birçok ilimizde yok. Tokat dünyaya açılacak bundan şüphemiz yok. Çünkü işini Tokat’ı seven Valisi, Belediye Başkanları var. Genç ve dinamik siyasetçileri var. Ben misafirperverliğinizden ve ilgilerinizden dolayı sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

PROTOKOLE CEMİYET ONUR ÜYESİ KARTI TAKDİMİ

Konuşmasının ardından TGF Başkanı Yılmaz Karaca protokol davetlilerine Tokat Gazeteciler Cemiyetinin hazırladığı Cemiyet Onur üyesi Kartlarını takdim etti. Onur üyesi kartının alan Tokat Valisi Cevdet Can organizasyonu düzenleyen Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve yönetimine tertip komitesine teşekkür ederek Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen gazetecileri Tokat’ta ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Ayrıca Onur Üyeliği kartının da kendisi için sürpriz olduğunu artık kendisinin de gazeteci olduğunu belirtti.

EROĞLU’NDAN GAZETECİLERE: TOKAT’I ANLATIN

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise heyeti tekrar Tokat’a davet ederek gazetecilerin haberlerinde, köşe yazılarında Tokat’tan sık sık bahsetmelerini rica etti. Öte yandan Gazeteciler Cemiyeti Onur üyeliği kartlarını alan protokol üyeleri tek tek memnuniyetlerini dile getirdiler. Gecenin sonunda TGF Başkanı Yılmaz Karaca ve Tokat Gazeteciler Başkanı Cemal İncesoyluer bir birlerine plaket takdim ettiler. Tokat Gazeteciler Cemiyet Başkan Yardımcısı Yakup Orakçı ise eski Başkan ve Tertip Komitesi Başkanı Kemal Özdilek’e plaket ve Onur üyeliği kartı takdim etti.

PAZAR VE ZİLE GEZİLERİYLE PROGRAM SONA ERDİ

Yaklaşık 40 ilin Cemiyet Başkanlarının ağırlandığı organizasyon Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar’ın eşliğinde Ballıca Mağarası ve Kaz Gölü gezisi sonrası Zile’de son buldu. Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel heyete Zile’yi gezdirerek bilgiler verdi. Ardından misafirler Tokat’tan ayrıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN