Fiyatların Yüksek Olması Satışları Etkiliyor

21 Ocak 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
91 defa okundu.
Fiyatların Yüksek Olması Satışları Etkiliyor

Son zamanlarda et fiyatlarının yükselmeye başladığını belirterek, bu durumda hem kendilerinin hem de halkın olumsuz yönde etkilendiğini aktarıyor.  Kasaplar, kırmızı et fiyatlarındaki artışın tüketici başta olmak üzere esnafı büyük oranda olumsuz etkilediğini belirterek, “Fiyatların yüksek olmasında kasaplar olarak bizler de şikâyetçiyiz. Yetkililerin fiyatları düşürmesini istiyoruz. Kırmızı et fiyatı düştüğü zaman tabi ki satışlarımız daha yüksek seviyededir. Şu an fiyatlar çok yüksek olduğundan dolayı satışlarımızda çok düşüş vardır.” dedi.

“Kırşehir’de kırmızı etin fiyatının düşmemesinin sebebi, ihracat yapılan hayvanlar bölgeye gelmediğinden dolayıdır. Ayrı bir husus ise hayvan yokluğundan dolayı et fiyatları yüksektir.  Bölgemizde eskisi gibi besiciler kalmamış bu da et fiyatına olumsuz yönde etkilemektedir” ifadelerini kullandı.

 Kırmızı et üretiminde büyük artış

TÜİK verilerinden yaptığı derlemeye göre,  Kırmızı Et Üretim İstatistikleri, I. Çeyrek: Ocak – Mart, 2019 Toplam kırmızı et üretimi I. çeyrekte 211 435 ton olarak tahmin edildi Toplam kırmızı et üretimi bir önceki çeyreğe göre %18,6, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %16,5 oranında azaldı. Toplam kırmızı et üretimi içinde sadece kesimhanelerde üretilen kırmızı et miktarı ise 174 bin 52 ton olarak gerçekleşti. Sığır eti üretimi 191 bin 287 ton olarak tahmin edildi Sığır eti üretimi bir önceki çeyreğe göre %20,2, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %13,7 oranında azaldı. Koyun eti üretimi 17 bin 932 ton olarak tahmin edildi Koyun eti üretimi bir önceki çeyreğe göre %0,2 artarken bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %33,7 oranında azaldı.

Kırmızı Et Üretim İstatistikleri, II. Çeyrek: Nisan – Haziran, 2019 Toplam kırmızı et üretimi II. çeyrekte 255 455 ton olarak tahmin edildi Toplam kırmızı et üretimi bir önceki çeyreğe göre %20,8 artarken, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %4,1 oranında azaldı. Toplam kırmızı et üretimi içinde sadece kesimhanelerde üretilen kırmızı et miktarı ise 176 bin 629 ton olarak gerçekleşti. Sığır eti üretimi 223 bin 693 ton olarak tahmin edildi Sığır eti üretimi bir önceki çeyreğe göre %16,9 artarken, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %5,2 oranında azaldı. Koyun eti üretimi 30 bin 600 ton olarak tahmin edildi Koyun eti üretimi bir önceki çeyreğe göre %70,6, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %11,9 oranında arttı.

Kırmızı Et Üretim İstatistikleri, III. Çeyrek: Temmuz – Eylül, 2019 Toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 443 014 ton olarak tahmin edildi Toplam kırmızı et üretimi kurban bayramının gerçekleştiği III. çeyrekte bir önceki çeyreğe göre %73,4, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %30,5 oranında arttı. Toplam kırmızı et üretimi içinde sadece kesimhanelerde üretilen kırmızı et miktarı ise 180 bin 759 ton olarak gerçekleşti. Sığır eti üretimi 398 bin 24 ton olarak tahmin edildi Sığır eti üretimi bir önceki çeyreğe göre %77,9, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %29,8 oranında arttı. Koyun eti üretimi 34 bin 726 ton olarak tahmin edildi Koyun eti üretimi bir önceki çeyreğe göre %13,5, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %21,7 oranında arttı.

Haber Didem Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On