Fiyatlar Arttı Dilimle Satışlar Revaşta

16 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
436 defa okundu.
Fiyatlar Arttı Dilimle Satışlar Revaşta

 

watermelon-1440x900

 

 

 

 

 

 

Yükselen gıda fiyatları dolayısıyla  market alışverişlerinde alınan ürünlerin gramajı düştü.

 

Gıda fiyatlarındaki aylık artışların, aylık enflasyon oranının üzerinde seyrettiği bildirilerek tüketicilerin yükselen gıda fiyatları sebebiyle aldıkları ürünlerde daha düşük gramajlı ürünlere yöneldiğini belirtildi.

 

 ÜRÜN ÇOK  EL  DEĞİŞTİRİYOR

 

Fiyat artışlarında perakendeciler olarak günah keçisi ilan edildikleri bildirilirken Türkiye’de gıda ürünlerinin, tarladan rafa ulaşana dek çok defa el değiştirildiği belirtildi. Tarladaki üreticisinden nakliyecisine, özellik ve kalitesine göre kategori edilmesinden hallere ve rafa kadar, her el değişiminde, mesafe kat ettiği her durakta ek ücretlendirmelerle fiyatı artışı yapılmakta. Bir de gıda ürünlerine uygulanan KDV eklenince fiyatlar iyice artırıldığı bildirildi

 

ARACI SAYISI AZALTILIYOR                                                                  

 

Tarımda yapısal değişim ve dönüşüm döneminin önünü açacak 17 kanun yayınlandığını belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç da, tarım arazilerinde bölünmenin durdurulduğunu, arazi toplulaştırma çalışmalarının hız kazandığını söyledi. Tarımsal kuraklıkla mücadele stratejisi eylem planının oluşturulduğunu belirten Tunç, tarım arazilerinin uydudan izlenmesinden, üretim ve tüketime kadar tüm aşamaların kontrol edilebilecek teknolojiyle kontrol edilebilir hale gelindiğini belirtti. Tunç, Perakendecilik sektöründen makul kâr marjıyla çalışan, tüketici sağlığını ön planda tutan, sözleşmeli üretim modeliyle aracı sayısını azaltmaya yönelik çalışmalar yapıldığını dile getirdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN