Fiyatıyla Yüz Ekşiten Limon Şu Sıralar Yüz Güldürüyor

16 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
204 defa okundu.
Fiyatıyla Yüz Ekşiten Limon Şu Sıralar Yüz Güldürüyor

Kış aylarının vazgeçilmez gıdalarından olan limon, 2,5 TL’lik kilogram fiyatıyla vatandaşın yüzünü güldürüyor.

Fiyatıyla Yüz Ekşiten Limon Şu Sıralar Yüz Güldürüyor

Kış aylarında ‘olmazsa olmaz’ diye tabir edilen ve muhakkak her sofrada bulunan limon, şu sıralar tezgahlarda düşük fiyatıyla dikkat çekiyor. Döviz kurunun artmasıyla birlikte fiyatı tavan yapan Limon fiyatları şimdilerde 2,5 liradan alıcı buluyor.

PEK ÇOK HASTALIĞIN TEDAVİSİNDE BÜYÜK ROL OYNUYOR

Kışın enerji deposu olan limonun sağlık açısından faydaları oldukça fazla. Hoş kokusu, ekşimsi tadı ve canlı rengi ile hemen hemen herkesin severek tükettiği limon, zengin besin değerleri, vitamin ve mineraller ile pek çok hastalığın tedavisinde büyük rol oynuyor. Tam bir C vitamini kaynağı olan limonun Kırşehir’de manav tezgahlarında 2,5, 3 TL’den alıcı buluyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan manav esnafları, “Geçmiş aylarda kilosu 5-6 TL’den aşağı düşmeyen limonun fiyatı yer yer 2,5, 3 TL’den vatandaşlarımıza buluşturuyoruz ”

“FİYATLAR UYGUN”

“Limon fiyatları şu anda uygun” diyen Esnaflar, “Kış ayının gelmesiyle birlikte limon satışlarımız gayet iyi durumda. Geçtiğimiz aylarda kilosu 5-6 TL olan limon şu anda 2,5, 3 TL’den vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Döviz artışından bu yana limon fiyatlarında yükselme görülmüştü fakat dövizin düşmesi nedeniyle fiyatlar düşüşe geçti. Önceden insanların yüzü limon alırken ekşiyordu şimdi ise vatandaşın damağı eksilendi” şeklinde konuştu.
HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN