“FISTIK” GİBİ “FISTIK ŞEHRİ” OSMANİYE..

26 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1640 defa okundu.
“FISTIK” GİBİ “FISTIK ŞEHRİ” OSMANİYE..

23-25 Şubat tarihlerinde Osmaniye Gazeteciler Cemiyet Başkan’ının ev sahipliğinde, Türkiye Gazeteciler Federasyonuna bağlı “Cemiyetler Başkanlar toplantısı”nda buluştuk.

Mükemmel bir ev sahipliği, misafir karşılamada ve uğurlamada kusursuz hizmetleri gerçekten şahane bir organizasyondu.

İlk günü Türkiye Gazeteciler Federasyonuna bağlı bir gurup Cemiyet Başkanı arkadaşımız Afrin Zeytin Dalı Harekâtı nedeniyle Hatay’ın Hassa ilçesi Suriye sınırına giderek Mehmetçiklerimize destek ve moral vermişlerdi. Bir Asker Babası olarak bende çok olmak istedim ama programa yetişemedim.

 Osmaniye deyince Adananın gölgesinde kalmış Gazi Antep, Şanlı Urfa, Hatay İlleriyle çevrilmiş tam olarak kabuğunu kıramamış.

Mustafa Kemal Atatürk Osmaniye’ye gelişinde “yiğit Osmaniyeler” diyerek Kurtuluş savaşında vermiş oldukları mücadeleye katkılarıyla haklı olarak övünüyorlar.

Bu günde göstermiştir ki Nüfusuna göre Türkiye’nin Kurtuluş Savaşından sonraki teröre en fazla şehit vermiş bir yiğit ve mert kentimizdir.

Türkiye’nin savunma alanında en fazla kaleleri olan bir şehir on binlerce Mülteciyi barındıracak kadarda gönlü bol bir şehirdir.

Osmaniye; beyaz turp yetiştiriciliğinde Türkiye ikincisi, Fıstık üretiminde ise nerdeyse dünya birincisi… Osmaniye halkı çalışkan mert ve bir o kadarda gönlü bol bir şehir. Osmaniye Gazeteciler Cemiyet Başkanımız İsrafil Avcı şehrin kalkınmasında katkıları olmuş projeler sunmuş öneriler getirmiş bir sivil toplum başkanıdır.

Geleneksel hale getirdiği Osmaniye Gazeteciler ödül töreninde konuşmasını şöyle bitirdi “Osmaniye İlimize Kadir Kara gibi Belediye Başkanını Ömer Faruk Coşkun gibi bir valiyi eksik etmesin” dedi (bizde iç geçirdik tabii Tüm basınını tüm halkını kucaklaya bilen valimiz ve belediye başkanımız olmasını.)

Kimler yoktu ki,  TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ,TRT Ana haber sunucusu Zafer Kiraz NTV den Ahmet Yeşiltepe NTV den yine Seda Öğretir, Kanal B den Abdulkadir Çimen Gazeteci Yavuz Donat Ardan Zentürk gibi daha bir çok ünlü isim yazar ve televizyoncu  Sayıştay Başkan yardımcısı,Danıştay başkan yardımcısı, Gülhane Tıp fakültesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Mustafa Gerek vardı.

Kırşehir Gazeteciler Radyocular Cemiyet Başkanı olarak bizde kendi kültürümüzü Osmaniye de sunma fırsatımız oldu.

 Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkuna Neşet Ertaş Duvar Saatini, giderken Valilik Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir’ den almış olduğum, Kültür sanat bir seti takdim etme imkanımız oldu

Osmaniye Valisi Ömer Faruk; Neşet Ertaş Saatini görür görmez “ben Çiçekdağı’nda Kaymakamlık yaptım onun doğduğu köy(kırtılları kastederek)benim ilçem sınırları içerisinde” deyince insan ister istemez kendi kültürünü tanıyan birini görünce duygulandım.

Dadaloğlu Osmaniyelidir ama rivayete göre Mezarı Kırşehir Kaman ilçesindedir. Çukurova ile Kırşehir arasında aşiretlerinin gel-git’leri bir hayli fazladır.

Yine Osmaniye Belediye Başkanımıza Kadir Kara’ya takdim ettim. Onunda Osmaniye birçok katkısı olmuştur. Bir masal parkı açılışı vardı tüm İllerin medeniyetini oraya getirmiş.. Kent Müzesi var ki tüm İllerin görmesi ve uygulaması gereken müze olmuş her şeyi düşünülmüş.

Osmaniye’yi şaha kaldıracak yatımları başlatmış bir Başkanları var. Kırşehir’e de büyük bir sevgisi ve hayranlığı vardı.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyet Başkanı İsrafil Avcının Siyasilerden ve Osmaniye Halkından bir isteği daha vardı Kahraman Maraş, Gazi Antep, Şanlı Urfa, Kahraman Kazan Bize de Mert, Yiğit yada şanlı verilmesini çoktan hak ettiğimizi düşünmekteyiz diye siyasilere mesaj yolladı ve o gün Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan da oradaydı umarım Osmaniyelilerin isteğine cevap verir ve karşılığını alırlar. Bir kez daha görmek isterim Fıstık gibi olan Osmaniye Şehrini…

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On