Fırıncı Esnaflarında Sahur Mesaisi

16 Mayıs 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
285 defa okundu.
Fırıncı Esnaflarında Sahur Mesaisi

Bereket, bolluk, sevinç ve rahmet ayı olarak nitelendirilen ramazan ayında fırıncılar sahurda vatandaşlara sıcak pide yedirmek için mesai harcıyor.

Fırıncı Esnaflarında Sahur Mesaisi

Ramazan ayında rutin yoğunluklarından daha fazla mesai yapan ve iftar sofralarının vazgeçilmezi ramazan pidesini tüketicilerle buluşturmak için daha çok çalışan fırıncı esnafı hazırlıklarını tamamlamasının ardından vatandaşlara sıcak pide yedirmek için sahurda yoğun mesai harcıyor.


ONLAR İÇİN RAMAZAN RAHMET VE BEREKET

Ramazan ayında hem yaz sıcağı hem de ocağın ateşi karşısında işlerini yapan Fırıncı Esnafı Ahmet Kaya ve mesai arkadaşları, oruçlarını da tutarak ibadetlerini aksatmıyor. Ramazan ayı boyunca halkın ekmek ve pide ihtiyaçlarını karşılayacak olan Esnaf Kaya, 11 ayın Sultanı Ramazan ayı, zahmetli gibi görünen yönünün, kendileri için rahmet ve bereket olduğunu söyledi.

FIRINCILAR SAHURDA DA HİZMET VERECEK

1 ay boyunca yoğun bir mesai harcayacak olan fırıncılar, sıcaklara aldırış etmeden hem oruçlarını tutuyor hem de halkın ekmek ihtiyaçlarını gideriyor. Gün içerisinde gelen siparişleri iftara saatler kala yetiştirmeye çalışan fırıncılar, hem oruçlu hem de yoğun bir mesaiyle sahurda da hizmet veriyor.

PİDE KUYRUKLARI OLUŞTU

Hoşgörü ayında insanlar birbirlerine saygılı olması gerekirken sıra kavgaları olduğunu söyleyen Kaya,

“11 ayın Sultanı Ramazan Ayında, insanlar pide almak için kuyruklar oluşturdu. Normalde hoşgörü ayı, İnsanlar birbirlerine hoşgörülü, saygılı olmaları gerekirken bizim toplumumuzda tam tersi oluyor. Sıraya giren vatandaşlarımız kavga ediyor, tartışıyor. İnsanlar birbirlerine öncelik vermesi gerekirken çıkan tartışmalar bizi üzüyor”

PİDE FİYATLARI REKABET NEDENİYLE FARKLILIK GÖSTERİYOR

Sahurda açık oldukları için yoğunluk yaşandığını söyleyen Kaya, “Tekli pidemiz 1 Lira, Çiftli yani 400 gram olan pidemiz 2 lira. Normal ekmeğimiz de 0,80 kuruş. Diğer fırınlarda fiyat farklılıkları olabiliyor, onun nedeni de rekabetten kaynaklı. Bazı yerlerde de Fırıncılar, 400 Gramını 2,50 liraya veriyor”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN