FEVZİ AKKUŞ’TAN SERT ÇIKIŞ

13 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
655 defa okundu.
FEVZİ AKKUŞ’TAN SERT ÇIKIŞ

QDt7y438İlimiz Kırşehir’de 1 Kasım seçim sonuçları sonrası, kimlerin, niçin, hangi gerekçe ve nedenlerle böylesine itibarsız bir haberi kamuoyuna sürdüğü bilinmez

 

Kırşehir CHP Merkez İlçe Başkanı olan Fevzi Akkuş açıklamalarda bulundu. Akkuş yaptıkları açıklamalarda: “CHP Merkez İlçe Başkanı  olarak parti delegasyonunun desteği ve mevcut yönetimin talebiyle göreve getirildiğim başkanlık görevimi, Kırşehir halkına, sosyal demokrasiye ve parti üyelerine yakışır bir şekilde mücadele verdiğimi belirtmek isterim.

İnsana, siyasete, saygıya ve sevgiye karşı olan ısrarımız ve demokrasinin can bulması için; örgütlü mücadeleyi, yoldaşlık bilincini ve dayanışma ruhunu temel dayanaklarımız olarak görmekteyiz. Örgüt ve toplumsal mücadelemizi bu yönde vermiş olup, tüm siyaset mekanizmasının ‘’ önce insan ‘’ gerçeğini devreye sokması gerektiğini belirtmek isterim.

2015 yılı içerisinde, 7 Haziran ve 1 Kasım olmak üzere iki seçim süreci geçirmiş bulunmaktayız. Bu süreçte ülke genelinde olduğu gibi, Kırşehir CHP örgütümüzde de, geçmişte olduğu gibi o günde en özverili çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Sn. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun birbirinden kıymetli; halkını ve ülkesini kesintisiz kucaklayan seçim beyannameleriyle tüm mücadele ve çabalar verilmiştir.

İlimiz Kırşehir’de 1 Kasım seçim sonuçları sonrası, kimlerin, niçin, hangi gerekçe ve nedenlerle böylesine itibarsız bir haberi kamuoyuna sürdüğü bilinmez; ancak ‘’ Kırşehir Merkez’de CHP oylarının düştüğü ve bu nedenle Kırşehir İl Başkanlığı tarafından, görevini yürüttüğüm Kırşehir Merkez İlçe Başkanlığımın ve Yönetim Kurulu üyelerimin görevden alındığı kararı haber edilmiştir.’’ İlçe Başkanlığı, İl Başkanlığı ve Olağan kurultay süreçlerine yaklaştığımız şu günlerde, söz konusu haber asılsız olup, bu tür görevden alma uğultuları, parti MYK’mızdan geçmeden basına ve kamuoyuna haber edilmesi suç ve hukuksuzluk olup,  önümüzdeki seçim süreçlerini, delege çalışmalarına dönük delege operasyonu ve örgütün huzurunu işgal niteliğindedir.

Aksine örgütün ilimizdeki seçim sonucu başarısızlığı, salt şahsımın ve yönetimin kurulumun başarısızlığı değil, topyekün bir başarısızlıktır. Böylesi bir sonuç karşısında tüm örgüt mekanizmalarının bu sorumluluğu üstlenmesi ve istifa etmesi tartışmasız bir gerçektir. Başarı ve başarısızlık hepimizindir. Örgütü ayrıştırma koridoruna sokan ‘’ görevden alınma’’ ya dönük bu şüpheli haber, örgütün tek bir organına ithaf edilmişse, bu çelişkiyi dile getirenler, gerekçelerini, niyetlerini ve siyasal çabalarını da dile getirmelidirler.   Kamuoyuna karşı, akıllara yatan gerekçeleri de sunmalıdırlar. Bu durumda , parti mücadelemize devam etmekte olup, kurultay sürecine gölge düşürmeye ve demokrasiyi yaralamaya çalışanlara asla geçit vermeyecek, görevimizi, partimize, halkımıza ve kamuoyuna yakışır bir şekilde devam edeceğimizi belirtir, saygılar sunarım.”ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN