Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY)

15 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
222 defa okundu.

thumbnail_dsc_1006Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Kırşehir’de açığa alınan 176 öğretmenden 44’ü görevlerine iade edildi. 3’ü tutuklu 40’a yakın öğretmenin göreve dönemeyeceği öğrenilirken diğer öğretmenler hakkında gerekli tahkikatların ve soruşturmaların devam ettiği bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, 30 öğretmen ve idareci ile ilgili tahkikatlar ve soruşturmalar tamamlandı ve 10 Kasım günü Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün imzası ile görevlerine iade edildiler. Kırşehir’de 30 öğretmen ve bazı idareciler öğrencilerine kavuşurken, bazı öğretmenlerle ilgili tahkikat ve soruşturmanın da bitmek üzere olduğu öğrenildi.

15 Temmuz askeri darbe girişi sonrasında, FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında, Kırşehir’de 176 öğretmen ve yönetici görevden alınmış ve haklarında tahkikat ve soruşturmaya başlanmıştı.

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki 2. Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Yenileniyor

Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Sağlık Bakanlığı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki 2. Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi yenileniyor. Daha önce Genel yoğun bakım içerisinde olan Yenidoğan Yoğun Bakım ünitesi daha iyi hizmet verebilmek için kadın doğum servisi yanına taşınıyor.

Kalite Standartları ve yönetmelik çerçevesinde uygunluğu göz önünde bulundurularak gerçekleştirilecek olan taşıma işlemi sonrasında bebeklerin daha modern ve konforlu bir ortamda tedavi alacakları belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Alpaslan Kuş ; ” Erken ve düşük doğum ağırlıklı doğmuş bebeklerde bakım çok önemlidir. Özellikle sağlık problemleri de eklendiğinde bebek ölüm riski artmaktadır. Biz yenidoğan yoğun bakım ünitemizde bu bebeklerimize en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz. 2. Basamak yenidoğan yoğun bakım ünitemizin Kadın Doğum Servisi katına taşıyarak annelerle bebeklerin daha yakın olmasını ve ünitenin yenilenmesiyle hizmet kalitesinin yükseltilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca ünite içerisinde bir izolasyon odası ve emzirme odası da kazandırılmıştır. Mümkün olduğu müddetçe bebeklerimizin tedavisini hastanemizde yapıp il dışına sevk edilmelerinin önlenmesi halkımızın mağduriyetinin önüne geçilmesi amaçlanmıştır. Yaklaşık 1 ay içerisinde yeni yerinde hizmet vermeye başlayacaktır.” şeklinde konuştu

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN