Fatma Bacı Sevgi Evleri’nden Öğretmenler Programı

25 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
738 defa okundu.
Fatma Bacı Sevgi Evleri’nden Öğretmenler Programı

img_9706Fatma Bacı Sevgi Evlerinde Çocuklarla Birlikte 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Gerçekleşti.

 

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müdürlüğüne bağlı Fatma Bacı Sevgi Evleri Çocuk Yuvası Müdürlüğü Konferans salonunda düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler günü programına; Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, İl Müdür Yardımcıları, Sevgi Evleri idarecileri, personeli ve korunma ve bakım altında bulunan çocuklarla birlikte gerçekleşti.

24 Kasım Öğretmenler Günü programında konuşma yapan İl MüdürüRamazan Baykara; “ Öğretmenlik bir anlatıma göre sadece bilgi aktaran insan olarak lanse edilir, bir diğer vurguya göre uzmandır, gelişime katkısı olur ama aslı olan Öğretmenlik zülcenaheyn dediğimiz hem rehber olan hem bilgi aktaran kişilerin ve geleceğin mimarı olan insanlardır. Aslında hepimizin gayesi hayırlı evlatlar yetiştirmek, baktığımız insanlardan dualar almaktır. Bütün Öğretmen arkadaşlarımın, kendisini Öğretmen olarak hisseden arkadaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler gününü canı gönülden kutluyorum ve nice güzel, huzurlu Öğretmenler günü temennisiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

İl Müdürü Ramazan Baykara’nın ardında konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci: “ Bu çatı altında diğer eğitim kurumlarına göre çok farklı görev anlayışı ile mesleğini, sanatını icra eden insanlarsınız. Bir defa Öğretmenlik mesleğine meslek olarak değil sanat olarak düşünmek bana göre en doğru olanıdır.  Geleceğimizi inşa eden tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, öğretmenlerimize aile ve öğrencileriyle birlikte sağlıklı, mutlu, başarılı ve huzurlu yarınlar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Fatma Bacı Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Çocuk Destek Merkezimizde korunma ve bakım altında bulunan çocuklarımızın düzenlemiş olduğu çeşitli oyunlar oynandı ve şarkılar söylenerek, öğretmenler gününe özel pasta kesildi.

Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN