Fatih Projesi kapsamında öğrencilere tablet dağıtımı yapıldı.

16 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
517 defa okundu.
Fatih Projesi kapsamında öğrencilere tablet dağıtımı yapıldı.

 

DSC_2277

 

 

 

 

 

 

 

Kırşehir’de Fatih Projesi kapsamında 9. Sınıf öğrencilerine 136 adet tablet dağıtımı yapıldı.
Kırşehir, Sıddık Demir Anadolu Lisesinde gerçekleşen tablet dağıtım töreninde Vali Necati Şentürk’ün sorularına doğru cevap veren iki öğrenci çeyrek altın ile ödüllendirilirken proje kapsamı öğrencilere anlatıldı.
Teknolojinin dünyanın gelişimi noktasında çok önemli olduğunu anlatan Vali Şentürk, “Dünya bilgileri 5 yılda ikiye katlanıyor. Dünyada hızlı teknik bilgi ve teknoloji gelişimi var. Değişimle birlikte teknolojide gelişiyor. Haberleşme ile birlikte dünya küçük bir alana yayılırken bizlerde bu değişimi yakaladık. Türkiye’nin her alanda ilerlemiş olduğunu bizler en iyi şekilde görüyoruz. Nobel ödülü de bu durumun bir göstergesidir. Bilim insanlığın ortak malı, bilim Çin’de bile olsa gidip alınız da bu durumu gösterir. Uygulanan Fatih Projesi’de teknolojinin en iyi şekilde kullanımını öngörüyor. Fatih Projesi Dünya’nın bu alanda ki en büyük projelerinden bir tanesidir. ” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Yakup Yüksel’in teknik bilgi vermesinin ardından 9. Sınıf öğrencilerine tablet dağıtımı gerçekleşti.
Kırşehir’de uygulanan Fatih Projesi kapsamında 4 bin 754 adet tablet dağıtımı okullarda gerçekleşti. Vali Şentürk, sorduğu sorulara doğru cevap veren iki öğrenciyi çeyrek altınla ödüllendirdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN