• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • KIRSEHIR:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • KIRSEHIR:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

“Farklı Dallarda Ciddi Başarılara İmza Atıyoruz”

11 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
236 defa okundu.

“Hepimiz Biliyoruz Ki Bütün Dünyada Profesyonel Sporculuğa Geçişin En Önemli Noktasıdır, Amatör Spor.”

Amatör spor haftası açılışında düzenlenen törende amatör sporun önemine değinen Şube Müdürü Rıfat Beyazıt, “Amatör spor branşları olarak 30 branşta faaliyet gösteriliyor. Bu branşlarda engelliler alanında olsun, diğer amatör sporcularımızın faaliyet gösterdiği alanlarda olsun, çok ciddi başarılar alıyoruz. Kros olsun, badminton olsun benim hep yurt dışında bulunduğum süre zarfında duyduğum spor dallarıydı, o zaman ülkemizde bu spor dallarının sporcu sayıları çok azdı. Ama ne güzel Türkiyemiz’de, Kırşehir’imizde bugün bu alanlarda çok ciddi başarılara imza atıyoruz. Muhakkak ki yaşamın temeli hareket ve yediden yetmişe herkesin bir şekilde spor aktivitesinin içerisinde bulunması gerekiyor. Dolayısıyla sadece gençlerimizi değil, yetişkin insanlarımızı da amatör spor ile uğraşmaya bir taraftan teşvik etmemiz lazım. Bunun için Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak bizlere çok ciddi işler düşüyor. Onlar da iş birliği içerisinde buna gayret gösteriyor” dedi. “

SPOR KULÜPLERİNİN KALBİ AMATÖR SPORDA ÇARPIYOR”

Ülkedeki spor kulüplerinin kalbinin amatör sporlar için çarptığını dile getiren Şube Müdürü Rıfat Beyazıt, “Hepimiz biliyoruz ki bütün dünyada profesyonel sporculuğa geçişin en önemli noktasıdır, amatör spor. 90 spor kulübü ve 1431 faal sporcu olmak üzere toplamda 27 bin 250 lisanslı sporcuya sahip olan ilimizde, amatör spor haftası il merkezi ve ilçelerimizde çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır. Kutlamalarda çeşitli spor dallarında gösteriler ve farkındalık çalışmaları olacaktır” şeklinde konuştu. “AMATÖRÜN BİR BEKLENTİSİ YOKTUR”

Beyazıt, amatör sporun sporların temeli olduğunu ifade ederek, “Spora başlayan herkes hangi yaşta olursa olsun sağlık, sporcu olmak, ileride elit bir spor olmak için başlar ama para için değil sevdiği için, zevk için sporu yapar. Amatörün bir beklentisi yoktur. Amatör demek sevdiği için sevdiği iş yapmak demektir. Karşılığında bir para beklemeyen kişilerdir. Profesyonel sporcular futbol, boks, kick boks, basketbol gibi sporları yapmaktadır. Ama unutmayalım ki tüm dünyanın ilgiyle izlediği bu profesyonel sporcularımızda zamanında amatör sporcuydu. Bütün amatör sporcularımız aslında geleceğin elit sporcuları, geleceğin profesyonel sporcuları olacaktır. Bunun bilincinde olan Gençlik ve Spor Bakanlığımız her yıl Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu ile birlikte farkındalık oluşturmak, amatör sporcularımızı aktif etmek, onları kamuoyuna duyurmak, dertlerini ve sıkıntılarını dinlemek, onların sıkıntılarına çare olmak üzere birçok çalıştay ve faaliyetler yapmaktadır” diye konuştu. Spor Şube Müdürü Rifat Beyazıt’ın açılış konuşmalarının ardından başlayan açılış programı, İl müdürlüğü sporcuları tarafından düzenlenen Halk Oyunları, Judo, Karate, Kıck Boks, Güreş, Boks ve Basketbol gösterileri ile Amatör Spor Haftasının açılışı gerçekleştirildi. Açılışa, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, Şube Müdürü ve ASKF başkanı Kazım Kaya ile çok sayıda genç katıldı.

HABER: UFUK TUFAN DOĞAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN