Fahiş Kira Bedeli Herkesi Zorluyor

18 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
884 defa okundu.
Fahiş Kira Bedeli Herkesi Zorluyor

İlimizde son yıllarda neredeyse iki katına çıkan ev kiraları vatandaşları özelliklede öğrencileri kara kara düşündürüyor.

Fahiş Kira Bedeli Herkesi Zorluyor

Özellikle yeni evlenecek çiftlerin korkulu rüyası olan kira artışları yüzünden kimisi evliliğini erteliyor kimisi de bu hayalini gerçekleştirmek için ileri bir tarihi bekliyor. İlimizde yaşayan ve evlenme hazırlığı yapan  çiftler kira artışlarından şikayetçi.

KİRA BEDELLERİ İKİ KATINA ÇIKTI

İlimizde ev kiralarının geçen yıla oranla 2 katına çıktığını söyleyen Öğrenciler ve vatandaşlar, asgari ücretle çalıştığına vurgu yaparak, “en kötü yer nereden baksan 600-700 TL. biz bu  kirayı nasıl verelim?” diyerek durumu özetliyor.  Vatandaşlar, “Asgari ücretle çalışan bir kişi bu kira ile nasıl ev geçindirsin? Geçen yıl 500 TL olan kiralar bu yıl  700-800 TL oldu. Kiraların artmasının nedeni Döviz kurumu bilmiyorum ama eğer döviz  kuruysa bunun ev kirasıyla ne alakası var.

KALACAK YER  İHTİYACI OLAN VATANDAŞ VE ÖĞRENCİLER SIKINTILI

İlimize Yeni gelen memurlar ve öğrencilerden dolayı ev kiralarında artış yaşanmıştır. Çünkü yeni gelen personelin ve öğrencinin kalacak yer ihtiyacı olacak. Mecburen ev tutmak zorunda kalacaktır. asgari ücretle çalışan bir kişi evlenecek yuva kuracak. Bir diğer sorun ilimizde okul kazanan üniversite öğrencileridir. Kentimize gelen öğrenciler bu yüksek kiralarda nasıl otursun? Burada okuyan bazı öğrenciler ev kiralarının yüksek olmasından dolayı en uygun yer neresiyse orayı arıyor. Yada merkeze uzak yerleri tercih ediyor”

“ALDIĞIM MAAŞ YETMİYOR”             

Kiralanacak evin semtinin de temiz ve sakin olması gerektiğine değinen çiftler, aldığım maaşla ev kirasını mı vereyim, faturalarımı ödeyeyim bende bilemiyorum. Düşük ücrete de evler var ama yeni evlenecekler için evin durumu fazla uygun değil. Ya duvarları boyasız ya sıvası dökülmüş, ya da çatısı akıtıyor kısacası ev eski yani oturulacak durumu yok. 3+1 evler ise ortalama 800 TL civarında. Yeni evlenecek olduğum için oturacağım mahallenin de önemi büyük. Onların eğitimini ve geleceğini en iyi şekilde sağlamalıyım. Oturduğum mahallenin sakin olması gerekiyor” şeklinde konuştu.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN