EYVAH EYVAH YILMAZ ZENGİN TEKRAR ADAY

22 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
365 defa okundu.

 

ESK? ?L BA?KANI YILMAZ ZENG?N: ?CHP DEMEK TÜRK?YE'N?N GELECE?? DEMEK?  Kırşehir’de 9 yıl CHP İl Başkanlığı görevin yürüten ve 7 Haziran Genel Seçimlerinde Milletvekili adayı olan Yılmaz Zengin partisinden yeniden İl Başkanı adayı olduğunu açıkladı. Adaylık açıklama toplantısına ise gazetemizle birlikte bazı yayın kuruluşları temsilcileri davet edilmedi.

Yedi haziran Genel Seçimlerinde aldığı yüzde 17.9’luk oy oranı ile CHP Kırşehir’de üçüncü parti olurken seçimlere eski İl Başkanı Yılmaz Zengin birinci sıra milletvekili adayı olarak girmişti.

YILMAZ ZENGİN’İN İL BAŞKANLIĞI KARNESİ

CHP eski İl Başkanı Yılmaz Zengin’in dokuz yıllık süreçte yaptığı il başkanlığı karnesi ise şöyle: “2007 Yılında CHP yüzde 20 oy alırken 2009 yıllında 32.0, 2010 yılında gerçekleşen referandum da ise yüzde 41, 2011’de 22.4, 2014 yılında 23.4., Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak adayla yüzde 38.44, 2015 yılı seçimlerinde yüzde 15.35 , yapılan son seçimler de ise yüzde 17.9 oy oranına sahip oldu.

Yeniden aday olan Zengin, CHP’de yönetici olmanın büyük bir öneme sahip olduğunu anlattı. Eski İl Başkanı Zengin, “Her zaman yaşamakta olduğum süreç içerisinde demokrasiden yana tavır alarak, sorunların çözümü noktasında girişimlerde bulundum. CHP demek Türkiye’nin geleceği demektir.” dedi.

Kırşehir’de 7 Haziran Genel Seçimlerinde halkın tercihini kullandığını anlatan Zengin, “İktidar olmak kadar, ana muhalefet olmakta çok önemlidir. Kırşehir halkı tercihini AK Parti’den yana kullanmıştır. 2002-2007 yıllarında AK Parti olumlu politikalar gerçekleştirmiş, CHP’de yapılan politikalar karşısında dik duruş sergilemiştir CHP yapılan olumsuzlukların değil yapılan yanlışların peşinde olmuştur.” diye konuştu.

2007 Yılından sonra parlamentonun aritmetiğinin değiştiğini ifade eden Zengin, “AK Parti Türkiye’yi yönetmeye muktedir sergilememiştir. 2007 yılından sonra parlamentonun aritmetiği değişmiştir. Sorunların çözümleri noktasında çalışmalar sergileyeceğiz. AK Parti’nin yapmış olduğu olumlu davranışlarına evet diyecek olumsuzlukların ise daima karşısında olacağız.” İfadelerini kullandı.

Kırşehir’de yaşanan 8 Eylül olaylarını ise büyük bir talihsizlik olarak nitelendiren Zengin şöyle konuştu: “Kültür şehrinde istenmeyen olaylar olmuştur. Yaşanan tablo bizleri çok fazla üzmüştür. Şehitlerin hayatını kaybetmeleri kadar Kırşehir’de yaşanan olaylarında sorumlusu iktidar partisidir. Yaşanan olaylar Avrupa ülkelerinde olsa genel başkanlar hemen istifa ederlerdi. Yaşanan olaylardaki beyaz gömlekliler beyaz torosların devamıdır. Sorunların çözüm mekanizması ise CHP’dir. Hukuk yaşanan süreçte ayaklar altına alınmış hukuk mekanizması ise sadece saray için işler hale getirilmiştir. Ortak değerler ile asla siyaset yapılmamalı siyasi mekanizma, camilere ve kışlalara girmemelidir. Ecdadımızın bizlere verdiği emanete ise son nefesimize kadar sahip olacağız.”

Pazar günü gerçekleşmesi beklenen İl Başkanlığı kongresi için Yılmaz Zengin dışında CHP’ye adaylık müracaatının yapılmadığı bilgisini alırken bazı isimleri kamuoyunda söylenen 40 Arena gazetesi olarak görüştüğümüzde Yılmaz Bey’in kendi köyünde 20’ye yakın il delegesi var, son yapılan delege seçimlerinde de tüm delegeleri belirleyerek ikinci bir adayın çıkmasını engelledi. Bazı kaynaklar ise Yılmaz Zenginin her girdiği seçimde yenilgiden kurtaramadığı ve hiçbir seçimde varlık göstermeyen birinin tekrar aday olmasını bir türlü anlam veremediklerini söylerken genel merkezinde 9 yıldır her girdiği seçimi hüsranla sonuçlandıran birinin tekrar aday olmasını nasıl kabullenebilmektedirler. Yine bazı kaynaklar Yılmaz Zenginin artık çekilmesi gerektiğini Kırşehir Cumhuriyet Halk Partisinin önünü açarak Merkez ilçe başkanlığında olduğu gibi il başkanlığına da yeni bir isimle genç ve ufku geniş Cumhuriyet Halk Partisi’ni Kırşehir’de 1. parti yapacak kişiye devretmesi gerektiğini ifade ettiler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN