Evransporda İsim Değişikliği Oldu

27 Eylül 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
570 defa okundu.
Evransporda İsim Değişikliği Oldu

Gerçekleşen Basın Açıklamasına Yeni 1969 Kırşehirspor Kulübü Yöneticileri, Futbolcular ve Takımın Teknik Heyeti Katıldı

Kırşehir Birinci Amatör Küme takımlarından Evranspor kulübü yeni sezonda isim değişikliğine giderek adını 1969 Kırşehirspor kulübü olarak değiştirdiğini açıkladı. Gerçekleşen basın açıklamasına yeni 1969 Kırşehirspor kulübü yöneticileri, futbolcular ve takımın teknik heyeti katıldı. 2012 Yılında amatör ruhla gençlere sahip çıkmak adına Evranspor kulübünü kurduklarını anlatan kulüp başkanı Alparslan Demirbaş, gençlerin kendi aralarında da hedef koyabilmesi adına A Takımını kurduklarını söyledi. Ahi kardeşliğini kurdukları takımda yaşattıklarını anlatan Demirbaş, “Evranspor adını güzel yaşattık. Bizim için önemli olan takımın adı değil taşıdığı adın değerlerini özümseyebilmekti. Kırşehir’in sahipleneceği isim oluşturmak adına değişime gittik. Oluşturduğumuz kadro ile Kırşehir’i temsil edeceğiz. 1969 yılında kurulan tarihi ismi yaşatalım istiyoruz. Futbol Federasyonuna müracaatı yaptık. Birinci Amatör Lig ve alt liglerde mücadeleye devam edeceğiz” dedi. Evranspor’dan Süper Lige oyuncu gönderdiklerini ifade eden 1969 Kırşehirspor Kulüp Başkan Yardımcısı Yasin Ata ise konuşmasında, “Yola çıktığımız günden bu yana hiç kimseyi yarı yolda bırakmadık ve değişime uğratmadık. Amacımız asla mesaj vermek değil Kırşehir’in değerlerine sahip çıkmak oldu. 2012 yılında oluşturduğumuz Evranspor’dan Süper Lige oyuncu göndermenin de gurunu yaşadık. Milli Takımlar kampına sporcu yetiştirdik. Ben değil biz olarak başardık.Biz, Kırşehirle birlikte yürümeye başladık ve bu günlere geldik. Kırşehirspor adını markalaştırarak önümüzde ki süreçlere taşıyacağız”diye konuştu.

İKİNCİ BAŞKAN YASİN ATA: “İNŞALLAH GÜZEL BİR SEZON GEÇİRİRİZ”

Eski adıyla Evranspor, yeni adıyla 1969 Kırşehirspor’unİkinci Başkanı Yasin Ata ise şunları söyledi: “2010 yılında Hak ile çalışıp sabır dileyip gelen bizdendir. İlim ile ahlaklı çalışıp gelen bizdendir felsefesi ile yola çıkmıştık. Tabiki çıktığımız bu yolda Sevgili kardeşim Battal Çelik, Halit Kılıç, Aykut Aktaş, Murat Aydemir, Kaan Eroğlu gibi arkadaşlarımız vardı. 2010 yılından buyana yine aynı arkadaşlarımız ile devam ediyoruz. Tabiki bizler için şu çok önemli biz bu yola çıktıklarımızı, yolda bulduklarımız ile asla değişmedik. Aynı ekiple aynı ciddiyetle üstüne koyarak devam ediyoruz. Örnek verecek olursak işte şuandan antrenörümüz olan Özkan Atik takımımızın kurulduğu ilk yıl kaptanımızdı. Mustafa Koçak dostumuzdu şimdi ise antrenörümüz. Önemli olan takımdaki arkadaşlık ortamını ileriye sürüklemek. İşte bugün şu isim futbolcu iken ileride takımımızın hocası olabilir. Eskiden beri şehrin uluslararası markası olan Ahi Evran’ı il dışı ve yurt dışlarında temsil ettik ve bundan sonraki süreçte bunu Kırşehirspor ile yapacağız. Tabiki bunu Kırşehirspor ismiyle yaparken hiçbir yerlere mesaj vermek değil, amacımız bu şehrin değerlerine sahip çıkmak, bu şehirde alt yapıda yetenekli oyuncuları çıkarmak. Nitekim de öyle oldu ve Süper Ligi’n köklü kulüplerinden olan Bursaspor’a bir oyuncumuz gitti. Canberk Yurdakul Bursaspor ile profesyonel sözleşme imzaladı ve takımın dördüncü kalecisi durumunda. Tabiki bunlar Kırşehir tarihinde ilk. Kırşehir adı altında ilk kez yurt dışına takım çıkardık. Milli takıma sporcu seçildi. Bu bizlerin değil, Halit hocamızın büyük emekleri vardı. Alt yapıda çalışan hocalarımızın büyük emekleri vardı. Şunu net bir şekilde söylemek istiyorum. Bu bir ekip işiydi ve ekip olarak inanmıştık, ekip olarak başardık. Başarmak tek kişiyle değil birlikte hareket edilirse başarı olunur. Burada herşeyden önce bir aileyiz. Spor camiası ile bir aileyiz. Bizler birlikte yürüyüp, birlikte başarıp, birlikte kazanacağız. Birlikte başarmak için birlikte güç olacağız. Bizler bu zamana kadar takımımız kurulduğundan beri yanımızda olan Valimiz, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımıza ve Sivil Toplum Örgütlerine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüze teşekkür ediyoruz. Her zaman yanımızda oldular, her zaman bizleri destekledir, gençliğe önem verdiler. Sözlerimi fazla uzatmak istemiyorum ve yeni sezon önce bizlere daha sonra tüm kulüpler hayırlı olsun. İnşallah sakalıkların ve kavganın olmadığı centilmence bir lig olmasını diliyorum” dedi. Evranspor kulübünün birçok kademesinde yer alan Halit Kılıç ise birey, insan ve vatandaş yetiştirdiklerini belirtti. Toplantı 1969 Kırşehirspor kulübüne yeni katılan oyuncuların sözleşmelerinin imzalanması ile son buldu.

HABER: UFUK UFAN DOĞAN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On