‘Evcil Hayvan Parkı’ Projesi Devam Ediyor

17 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
718 defa okundu.
‘Evcil Hayvan Parkı’ Projesi Devam Ediyor

1(23)Kırşehir Belediyesi tarafından planlanan “Evcil hayvan parkı ve güzler piknik alanı” projesinde çalışmalar devam ediyor.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocukların hayvanları daha iyi tanıyabilmesi ve onlarla zaman geçirebilmeleri için evcil hayvan parkının önemini dile getirdi.

Hayvanlarla zaman geçirilecek çeşitli parkurların oluşturulacağını belirten Yaşar Bahçeci, seyir terasları ve kule inşaatlarının devam ettiğini söyledi.

Onlarca çeşit kuşun birarada yaşayacağı kuş bahçesinin de olduğu projeyi Kırşehir’e kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Bahçeci:

“700 kişinin aynı anda piknik yapacağı bir piknik alanı oluşturuyoruz. Doğal yapısına müdahale etmeden tasarlanan projemizde seyir terasları, oyun sahaları, kafeterya, köprüler, idari binalar, büfeler, satış birimleri ve çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak için planladığımız evcil hayvanparkı, seyir kuleleri, eğitim alanları yer alacak. Projemizde ayrıca onlarca çeşit kuşun bir arada yaşayacağı bir kuş bahçesi de olacak. İster kalabalık gruplar halinde ister ailenizle piknik yapabileceksiniz.”ifadelerine yer verdi.

Evcil hayvan parkı ve piknik alanları ile önemli bir ihtiyacın karşılanacağını da ifade eden Bahçeci, Kırşehir’i her alanda geliştirecek, değiştirecek yeni sosyal alanlar kazandıracak projelerin devam edileceğini belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN