EURO’DAN SERT YÜKSELİŞ

4 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
393 defa okundu.
EURO’DAN SERT YÜKSELİŞ

eurosTürkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de Euro yükseliş gösterdi

ECB kararı öncesi 3.05 civarında işlem gören euro/TL Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de  3.1580/3.1596 seviyesine yükseldi.

TL’nin euro karşısındaki bir günlük değer kaybı yüzde 3.5 civarına ulaştı. Sepet bazında TL 3’ün hemen altında işlem görürken bu sabah güne 3.0250/3.0285 seviyesine yükseldi.

 

DOLAR ENDEKSİ GERİLEDİ
Türkiye kapsamında olduğu gibi Kırşehir’de de Euro’nun gerçekleştirdiği bu hızlı çıkış dolar endeksinde de düşüşe neden oldu. Dolar endeksi 12.5 yılın en yüksek seviyesi olan 100.510’dan bir ayın en düşük seviyesi olan 97.591’e geriledi.

 

MART 2009’DAN  BU YANAKİ EN BÜYÜK GÜNLÜK KAZANÇ
Euro dolar karşısında dün yüzde 3’ün üzerinde değer kazanırken Mart 2009’dan bu yana en büyük tek günlük kazancını kaydetmiş oldu. ECB öncesi 1.05 civarında işlem gören euro/dolar paritesi 1.0950’yi de aştıktan sonra bu sabah itibarıyla 1.0920 civarında işlem gördü.

 

“AVRUPA PİYASALARI SALLADI”
Bir bankanın döviz masası işlemcisi, “Piyasalarda dün ECB kaynaklı büyük bir hareket yaşandı. Euro/dolar paritesinde yepyeni bir fiyatlama seviyesi söz konusu daha düne kadar ABD ile oluşacak faiz farkları nedeniyle 1 seviyesinin altına inme ihtimalini konuşurken bugün 1.10’u görme ihtimalimiz var. Sepet bazında bakınca hareketin TL’ye etkisi büyük. Küresel piyasalardaki bu büyük değişimin fiyatlaması ise henüz tamamlanmış görünmüyor. Pariteyi kısa vadede yakından takip etmek gerekli” dedi ve ekledi:

 

“ECB sonrasında bugün en önemli konu ABD’nin istihdam verileri olacak. Ardından da Moody’s açıklamasını bekleyeceğiz. Piyasa Moody’s tarafından olumsuz bir gelişmeyi fiyatlamıyor. Rusya ile ilişkilerin nasıl şekilleneceğini ve OPEC toplantısını da yakından takip etmeye devam ediyoruz.”

 

MOODY’S KARARI BEKLENİYOR
Moody’s Türkiye’nin kredi notunu “negatif” görünümle yatırım yapılabilir en düşük seviye olan Baa3 düzeyinde derecelendiriyor. Analistler şu aşamada Türkiye’nin yatırım yapılabilir notunu kaybetmesinin piyasada fiyatlanmadığını belirtiyorlar.

 

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On