ETKİN SUNUMDA “4M MODELİ”

24 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1907 defa okundu.
ETKİN SUNUMDA “4M MODELİ”

mustafa kılınç resim“Balık tutup vermek yerine, balık tutmayı öğretmek daha erdemli bir davranıştır.”

                                                                                                                                             Mustafa KILINÇ

“İnsanların çoğunun yaptığı gibi her zaman aynı şeyi yapıyorsanız eşsiz ve benzersiz oluşunuzu hayata geçirmek çok zor…”

“Brendan Francis”

Birçok insan kendi alanlarında yeteneklidir ve karşılarındaki kişinin dikkatini çekmeyi başarırlar. Hiçbir başarı tesadüf değildir ve bir gecede olmaz!

Bir gecede başarmayı beklemeyin!

                “İnsanlara kendi doğrularını dikte etmek yerine, onlardan etkilenenler ve söylediklerinizi dikkatle dinleyenler yeni dönemin lider modelleri içinde yer alanlardır.”

“Mustafa Kılınç”

Kişileri sorularının yanıtlarının ve çözümlerinin sizde olduğuna nasıl ikna edebilirsiniz? Üstelikte sıfır noktasındaysanız! İktidar değilseniz! İktidar olma yolunda ilerlerken karşınızdaki kişi ya da kişiler sizi neden dinlesin?

Öyleyse şimdi etkili sunum modeline bakalım!

NEDEN: Kişilere “Neden” sizi dinlemeleri gerektiğinden bahsedin. Herkesin kalbine teğet geçin. İnsanları harekete geçiren nedenlerle, sizi harekete geçiren nedenler birbirinden farklıdır. İnsanlar “güç, başarı ve sevgi” meta programlarına sahiptir. Onlara gücü, başarıyı ve sevgiyi verebileceğinizden kısaca bahsedin. İyi bir konuşma mini etek gibidir. Dikkat çekecek kadar kısa, esası kapsayacak kadar kapsamlıdır.

NE: Kitlenizin kalbine teğet teması yaptıktan sonra projelerinizin “Ne” olduğunu, çözümlerinizin “Ne” olduğunu, onların ilgisini çekecek şekilde anlatın. Seçenekleri mümkün olduğunca azaltın. Fazla seçenek sunmak bilinçdışı düzeyde dalgalanmaların oluşumuna sebep olur.

NASIL: Çözüm ve insanlara sunduğunuz vaatlerin “Nasıl” olacağı üzerinde durun.

Görsel / İşitsel / Dokunsal olmak üzere üç kanalda mesajınızı iletin.

İlgilerini çekin.

Yer çapaları kullanarak dikkatlerinin dağılmamasını kontrol edin.

Karakterinizi, tutumunuzu, tutkunuzu ve inançlarınız ortaya koyun.

Sizi farklı kılan şey nedir?

Onlara ne söylemek istediğinizi söyleyin. Onlara ne söylemek istediğinizi tekrar söyleyin ve tekrarın gücünden yararlanın.

İnsanlara tam mesaj vermek için;

Düşüncelerinizi (Temsil sistemlerine uygun olarak)

Duygularınızı

Ne istediğinizi söyleyin.

Sunumunuzdan sonra insanların birbirlerine anlatabilecekleri markanız olmalı.

Amacınızı net olarak belirleyin.

BAŞKA NEREDE: Bu bölümde kişilerden ne istediğinizi söyleyin ve tekrar söyleyin. Üçlük etkisini kullanın. Böyle bir karar verdiğinizde bu “ülkemiz için, halkımız için ve kişiler için en iyisi olacak” formatıyla bağlayın.

                Siyasi Koçluk kapsamındaki eğitimlerimizde katılımcılara BÜYÜK SUNUMUN ŞİFRESİ VE GİZLİ GÜCÜ OLAN “SAHNE ve BEDEN DİLİ ÇAPALARINI” modelliyoruz. Böylece kişiler sahneye çıktıklarında topluluğun bilinçdışı zihinlerine “çıpa” atma yöntemiyle “EVET” cevabı almalarını sağlayacak güçle donanımlı hale geliyorlar. Bu bölüm genelde uygulama ve bilinçdışı zihin programı gerektiğinden fazla detay veremiyorum. Kim bilir belki bir gün “Siyasi Koçluk” programımızda bu gizli güçle bütünleşme ve harikalar yaratma şansına sahip olursunuz!

                “Dünyada her şeyin ötesinde yüksek, en yüksek gözlerin ötesinde parıldayan bir ışık vardır. Bu, sizin yüreğinizde parlayan ışıktır.”

“Mustafa Kılınç”

 

Güç, Başarı ve Sevgilerimle

Beni Takip Edin

Kişisel güç merkezinden daha fazla bilgiye 0312 428 89 89  nolu telden ulaşabilirsiniz.

 

 

Mustafa KILINÇ

www.nlpdap.com

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN