“Etkili Konuşma”

14 Ekim 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
771 defa okundu.
“Etkili Konuşma”

Merhabalar sevgili ve çok değerli okuyucularımız. Sizlerle bu hafta etkin ve etkili dinlemenin 10 altın anahtarından bahsedeceğim.

Günümüzde her yerde “etkili konuşma” diksiyon, beden dili, güzel konuşmanın esrarengiz oyunları vb. gibi kurslar ve eserler yer almaktadır. Peki ya “dinleme” Bu konuya niçin hak ettiği değeri vermiyoruz? Konuşmak ve bizi dinleyecek birilerini arayıp durmamızdan kaynaklı olabilir mi? Sizce.

Siz ne düşünüyorsunuz? Başarının İç Oyunu sadece konuşmak mı? İşte şimdi başarı oyununun kazananı olmamızı sağlayacak 10 altın anahtar sizlerle…

10 ALTIN ANAHTAR

  • Beyniniz görevi gereği çok hızlı düşünür ve sürekli yeni fikirler üretir. Kişilerin kendilerine özgü olan (görsel, işitsel ve dokunsal) konuşma hızları vardır. Karşınızdaki kişinin konuşma hızı kullandığı temsil sistemlerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Buna rağmen kişilerin konuşma hızları her ne olursa olsun “sıkılmaktan” uzak durun.
  • Lütfen meraktan uzak durun.. Sık sık konuşanın sözünü kesmeyin. Size burada Albert Einstein başarısının arkasında yatan sırrın formülünü vereceğim. x+y = A.X

(x) burada çalışmayı

(y) oynamayı

(A) ağzını kapalı tutmayı belirtiyor.

  • Konuşma yapılacak ortamın uygun olup olmadığına dikkat edin. Uygun değilse lütfen bunu konuşmacıya bildirin.
  • Konuşmacının hedefinin ne olduğunu anlayın.
  • Konuşmayı sadece kulaklarınızla değil, gözünüzle ve kalbinizle birlikte dinlemeyi ilke edinin.
  • Dinlemeye başladığınızda “sadece dinleyin” öğüt vermeyin. Bilmeniz gerekir ki; sizden öğüt vermeniz istenmiyor. Ancak istenirse öğütlerinizi paylaşın.
  • Dinleme esnasında yargılamaktan kaçının. Doğru, yanlış, gereksiz yere o duyguları hissediyorsun vb. yorumlar yapmayın.
  • Hiç kimsenin duygularını ayaklar altına almaya kalkmayın. Böyle bir hak kimseye verilmedi.
  • Sorunlara çözücü bir kaptan olarak hemen atlamayın. Sadece yapmanız gerekeni yapın, önce dinleyin.
  • Dinlemeye başladığınızda sadece dinleyin ve kişilere güvenin.

Dale Carnegie Diyor Ki;

“Dünyanın en önemli başarıları, hiçbir şeyin fayda getirmeyeceği gibi göründüğü anlarda denemeye devam eden insanlar tarafından elde edilmiştir.”

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On