Et ve Ciğere Yeni Ortak

9 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
395 defa okundu.
Et ve Ciğere Yeni Ortak

Kentte havaların soğumasıyla birlikte, İlimizde sofraların vazgeçilmezi olan et ve ciğerin yanı sıra balık da sıkça tüketilmeye başlandı.

Et ve Ciğere Yeni Ortak

Sağlık açısından çok önemli faydaları olan balığın yoğun olarak sofralara konuk olduğunu aktaran balıkçılar, özellikle hamsi ve palamut ’un ilgi gördüğünü söyledi. Kış mevsiminin yüzünü göstermeye başlamasıyla, balıklar da tezgâhlardaki yerini almaya başladı. Çeşit çeşit balıklar sofralara konuk olmak için beklerken, Kırşehirliler de fiyatı pahalı olduğu için alamadıkları etin yanına balığı ve ciğeri de koymaya başladı.

ET YERİNE CİĞER VE BALIK

Genellikle kızartması yapılan, çocuklar ve yetişkinler tarafından sevilerek tüketilen ve zengin vitamin içeriğiyle sağlık dostu olan balıklar, son günlerde Kırşehirlilerin ilgi odağı oldu. Balığın her çeşidine rağbet olduğunu dile getiren Balıkçı Hasan Ezentaş, açıklamalarda bulundu.

‘ÇUPRA, LEVREK, İSTAVRİT…’

Balıkçı Ezentaş, “Genellikle tüketilen balıklar; çupra, levrek, hamsi, istavrit, palamut, alabalık en fazla olan balıklardır. Ondan sonra genellikle çeşitlerimizi şu anda çinakop var, gümüş balığımız var, kaya levreklerimiz var, zargana var, lagos var, lüferlerimiz var”

FİYATLAR HER BÜTÇEYE UYGUN

Balıkta fiyatların iyi olduğunu, her bütçeye hitap edecek şekilde balık getirdiklerini ifade eden Ezentaş, “Genel olarak fiyatlar normal”

‘SEZON GÜZEL GEÇİYOR’

Kırşehirlilerin balığa ilgisinin iyi olduğunu söyleyen Ezentaş, “Kırşehirliler,  genellikle hamsi, palamut, alabalık tercih ediyor. Sezon güzel geçiyor”

‘IZGARA, DAHA SAĞLIKLIDIR’

Balığın sağlık için faydalarına değinen ve en sağlıklı balığın ızgarada elde edilebileceğini vurgulayan Ezentaş, “Balığın faydaları kolestrol, çocukların boy atması için, göz için, omega 3, damar tıkanıklığı için iyidir. Genellikle tercihimiz ızgara, daha sağlıklı olur. Mesela yağda var, kızartma o şekilde yoğunluk oluyor ”

‘TEZGÂHLARIMIZ DENİZDİR’

“Tezgâhlarımız da bütün balığımız denizdir. Günlük olarak tüketiyoruz. Levrek, çupra, hamsi geliyor, istavrit geliyor”

‘KOKMUŞ BALIK SATMAYIZ!’

Balıkta fiyatların uygun olduğunu ve her zaman taze balık tercih ettiklerini vurgulayan Ezentaş, “Fiyatlarımızı elimizden geldiğince uygun veriyoruz. Şunu bilsin halkımız, biz her zaman için bir esnaf olarak taze balık satıp, taze balığı öğütüyoruz. Herhangi bir kokmuş balık, herhangi bir sağlığa zararlı balık kesinlikle satmayız”

 ‘HALKIMIZ FAYDALI BALIKTAN YARARLANSIN’

“Balıkta omega çok yüksektir. Et ve tavuk fiyatları yüksek olduğu için Balığa büyük bir rağbet var, faydaları da çoktur. Kalbe, tansiyona, şekere birebirdir. Halkımız faydalı balıktan yararlansın”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN