“ET FİYATLARI DEĞİŞMEDİ!”

17 Ocak 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
959 defa okundu.
“ET FİYATLARI DEĞİŞMEDİ!”

Kırşehir Kasaplar, Lokantacılar, Pastacılar ve Kafeteryacılar Odası Başkanı Hasan Ünlü

“ET FİYATLARI DEĞİŞMEDİ!”

Kırşehir Kasaplar, Lokantacılar, Pastacılar ve Kafeteryacılar Odası Başkanı Hasan Ünlü, 2018 yılı itibarı ile Kırşehir’de et fiyatlarının değişmediğini açıkladı. Başkan Ünlü, açıklamasında, Kırşehir’de et fiyatlarının 38-40 lira arasında değişim gösterdiğini ifade ederek 2018 yılı itibarı ile bu fiyatlarda değişimin henüz yaşanmadığını ve kalıcı çözümlerin üretilmesi gerektiğini kaydetti.

İTHAL ALIMLARLA BU İŞİN YÜRÜMEZ KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETİLMELİ

Ünlü, açıklamasında şunları kaydetti: “2018 yılı itibarı ile et fiyatlarında da değişim yaşanmadı. Şu anda 38-40 lira arasında et satışı yapılmaktadır. Bizler et fiyatlarının önümüzdeki günlerde fiyat artışı olacağını düşünüyoruz. Taşıma su ile değirmen dönmüyor. Bakanlığımızın radikal kararlar alarak bu sorunu çözmesini istiyoruz. İthal alımlarla bu işin yürümeyeceğini hepimiz biliyoruz. Yerli üretim bitme noktasına geldi. Bugün 40 liraya sofralarımıza getirdiğimiz eti 2018 yılı sonlarına doğru 60-80 liraya kadar çıkacağını tahmin ediyoruz.  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan beklentimiz acilen radikal kararların alınmasıdır. Kesimin az olması nedeniyle sakatat fiyatlarında da bir artış söz konusu. Türkiye geneline ithal et hızlı bir şekilde girdiği için hayvan kesimlerinde düşme oldu. Kesimlerde yüzde 60-70 düşüşler yaşandı. Bu sebeple sakatat fiyatları da arttı. Ciğerin kilosu İstanbul’da duyduğumuz kadarıyla 38-40 lira iken Kırşehir’de de bu rakam 30 lira civarında. Sakatatın bulunmayacak dereceye gelmesi lokantaları da zor duruma düşürecektir. Buralarda da fiyatlarda yükleşmeler yaşanacaktır.”

Haber Merkezi

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On