ESNAFLAR GURBETÇİ YOLU GÖZLÜYOR   

24 Haziran 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
116 defa okundu.

ESNAFLAR GURBETÇİ YOLU GÖZLÜYOR   

Esnafın gurbetçi hasreti!    

Kırşehirli esnaflar, yaz aylarında kente gelerek, alışverişi canlandıran gurbetçi vatandaşları bekliyor. Yaz tatiline girilmesiyle birlikte şehri terk eden Öğrencilerin ardından İlimiz esnafları adeta gurbetçi yolu gözlüyor. İşlerin Ramazan Bayramı’ndan bu yana durgun olduğundan yakınan esnaf, kente gelen yerli turistlerle yüzü birazda olsa gülse de memleketine tatile gelecek olan gurbetçilerin piyasayı tam olarak canlandıracağından ümitli.

“GURBETÇİLER ÖNCEKİ GİBİ MEMLEKETLERİNE GELİP TATİL YAPMIYORLAR”

Gurbetçilerin işleri biraz da olsa hareketlendirebileceğini söyleyen İlimiz Çarşı Esnafları, “İşlerimiz mevsim itibariyle durgun bir durumda. Yapmamız gereken satışları maalesef ki yapamıyoruz. Ama yaz mevsimindeyiz. Gurbetçi vatandaşlarımızın da gelmesiyle birlikte işlerimizin birazda olsa hareketleneceğini düşünüyorum. Fakat bundan 15-20 sene önceki işlerimiz yok. Artı olarak da gurbetçiler önceki gibi memleketlerine gelip tatil yapmıyorlar. 3-5 gün memleketlerine geliyorlar ve tatilin diğer geri kalan kısmını deniz kenarlarında geçiriyorlar. Yine de yaz sezonu ve bunun akabinde gurbetçilerin gelmesi işlerimizi birazda olsa hareketlendirecektir” ifadelerini kullandı.

“PİYASANIN CANLANMASINDAN UMUTLUYUZ”

Bir diğer Esnaflar ise şunları dedi: “Çarşı esnafları olarak işlerimiz kış boyunca oldukça durgundu. Ama artık yaz mevsimindeyiz. Çarşı esnafı olarak gurbetçilerin gelmesinden ve piyasanın canlanmasından umutluyuz. Çünkü her zaman yaz mevsiminde piyasa kış mevsimine göre daha çok hareketli geçiyor. Bir de özellikle Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gurbetçi vatandaşlarımızın gelmesiyle işlerimiz daha da çok açılıyor. Bu her sene böyle olur. İnşallah da bu sene yine aynısı olur ve hem yazın gelmesi hem de gurbetçi vatandaşlarımızın gelmesiyle işlerimiz hareketlenir.”

“DÜĞÜNLER ARTINCA BİZİM DE HAREKETLİLİĞİMİZ BAŞLIYOR”

Bir başka çarşı esnafı Kemal Koç, “Malum Ramazan ayı dolayısıyla bizim işlerimizde de bir durgunluk söz konusu oldu. Ancak son 15 gün işlerimizde bir artış olur. Hareketlilik artar. Şu anda da yavaş yavaş mahsullerimiz çıkıyor, ekinlerimiz çıkacak. İnşallah bayramdan sonra bir hareketlilik bekliyoruz. Özellikle de düğünler artınca bizim de hareketliliğimiz başlıyor. Malum yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız var. Bu gurbetçi vatandaşlarımız kentimize geldiğinde yine bir kıpırdanma olur. Yaz sezonundan ümitliyiz ve inşallah da umduğumuz gibi olur” denildi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On