ESNAFIN YÜZÜ GÜLDÜ

13 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
262 defa okundu.
ESNAFIN YÜZÜ GÜLDÜ

20120901_chp-il-baskani-yilmaz-zengin-in-mutlu-gunu

Kırşehir’de yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte artan düğünler esnafın yüzünü güldürdü.

 

Kırşehir’de yaz mevsiminin gelmesiyle artan düğünler esnafın yüzünü güldürdü. Yurt dışından gelen gurbetçilerin de yakınlarına hediye almalarıyla birlikte esnafın kazancı arttı. Kış mevsiminde fazla satış yapamadıklarını söyleyen esnaflar düğün ve gurbetçi akınıyla işlerinin yolunda gittiğini dile getirdi.

Kırşehir’de görüşlerine başvurduğumuz uzun çarşı esnafı bu yılki satışlardan memnun olduğunu söyledi. gerek hediyelik eşya gerekse kıyafet satan esnaflar;”Her bütçeye uygun satış yaptıklarını, piyasaya yeni çıkan ürünleri vatandaşın kolayca bulabilirler. Yeni ürünlerin sürekli takibini yaparak, müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Ürün kalitesi arttıkça kaliteye bağlı olarak fiyatı da artıyor. Biz müşterilerimizden esnafı meşgul etmeyecek şekilde pazarlık yapmasını istiyoruz.” dedi.

Çektikleri sıkıntılara değinen esnaflar, ürün bulmada ve piyasada para bulma sıkıntısından dolayı zorluk çektiklerini ifade etti. Esnaflar son 1,5 ayda toptan bazında yüzde 25’lere kadar fiyatların da çok aşırı derecede artmaya başladığını ve sattıkları fiyata artık ürün alımı yapamayacakları için ürünlerini nasıl satacakları endişesi taşıdıklarını dile getirdi.

 

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN