Esnaf, yeni döneme duayla başladı

2 Haziran 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
8058 defa okundu.
Esnaf, yeni döneme duayla başladı

Ahiliğin başkenti Kırşehir ile Kayseri’de esnaf, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında normalleşme sürecine “Ahi duası” ile başladı.

Kırşehir’de faaliyetlerine izin verilen lokanta, kahvehane, restoran gibi iş yerlerinin sahipleri, dükkanlarında gerekli önlemleri aldıktan sonra Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) öncülüğünde, Ahi Evran Külliyesi’ne geldi.

Ahi Evran Veli Camisi önünde toplanan esnaf temsilcileri, din görevlisi eşliğinde “Ahi duası” ederek, yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

KESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, burada yaptığı konuşmada, yaklaşık 2 aydır lokanta, kahvehane, restoran gibi işletmelerin koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olduğunu söyledi. 

Yeni dönemin hayırlı olması ve bol kazanç getirmesi için toplandıklarını belirten Öztürk, “Din görevlimiz eşliğinde Ahi duamızı okuyarak işlerimize başlamış olduk. Bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz. Bize gelen genelgedeki önlemleri esnafımıza bildirdik. Koronavirüs Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığının belirlediği tedbirlere uyarak işlerimizi sürdüreceğiz. Burası Ahi şehri. Devletimizin belirlediği kuralların her zaman bilincindeyiz. Bundan sonra da kurallara uymaya devam edeceğiz.” dedi.

Dua etkinliğine Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa YIlmaz ve odaların temsilcileri katıldı. 

Haber AA

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN