ESNAF ODALARI BİRLİK BAŞKANI BAHAMETTİN ÖZTÜRK:

3 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
499 defa okundu.
ESNAF ODALARI BİRLİK BAŞKANI BAHAMETTİN ÖZTÜRK:

BAHAMETTİN-ÖZTÜRK-HÜKÜMET-BİNASI.avi_snapshot_00.07_2015.07.28_10.01.31-copyEsnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, 29. Ahilik Haftası kutlamalarında her yıl fikir alışverişinde bulunulduğunu fakat kutlamalarda hataların olduğunu söyledi.
Birlik Başkanı Öztürk, Kırşehir’de 19 Oda, 1 Şube, 12 bin 800 mükellefin 8 bin 800’ünün aktif halde olduğunu belirterek, Ahilikte esnafın bayramı olmasına rağmen gücenmeler olduğunu bildirdi.
HER AY AHİLİK TOPLANTILARI YAPILIYOR
Her yıl fikir alışverişinde bulunulduğu halde dahi hataların olduğunu anlatan Öztürk, “Hatalarımız olsa da artılar fazla, her yıl olduğu gibi isimleri vermemize rağmen oda başkanlarımız protokole giremiyor. A Protokol geldiğinde itilmeler olabiliyor. Ama ahiliğin sahibi bizleriz. Türkiye esnafının sorunlarını Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TOBB Başkanı Hisarcıklı oğlu himayelerinde açıklanacak, fakat Kırşehir sorunlarını da Esnaf Odaları Birlik Başkanı olarak b en açıklayacaktım. Hastane, Üniversite,spor salonu,ahi külliyesinin acil bitirilmesi gibi istekler olacaktı. Cumhurbaşkanımızla birebir görüşerek derdimizi anlattık. Kutlama alanından şahsım ve arkadaşlarım olarak yaralı şekilde ayrıldık.” dedi.
AHİLİĞİN SAHİBİ ESNAF
Ahiliğin sahibinin esnaf olduğunu ve bunun iyi şekilde bilinmesi gerektiğini Birlik Başkanı Öztürk şu ifadelerle anlattı:
“Kırgınlıklarımızı zaman geçtikçe unutuyoruz. Biz gelecek yıl ahilik kutlamaları nasıl olur’un hesabını yapmaya başladık. Arkadaşlarımızla istişare yaparak ahiliğin çıtasını en üst seviyeye çıkartmak için çalışmalar yaptık. Esnafın sorunu ve var ise yarasını da bizim anlatmamız gerekir. Hiçbir esnafımızın çek ve senetlerinin dönmemesi gayreti içerisindeyiz. Hiçbir zamsan hasım olmadık. Bazen haksızlıklara uğruyoruz. Ahiliğin sahipleri bizleriz. Kimsenin bundan şüphesi olmasın. Gelen misafirlerin ağırlanması ve ahiliğin öğretilmesi için çalışma yaparken esnaf, esnafın protokolde yer bulamaması da bizleri üzüyor. Ahilik kutlamalarında emeği geçen herkese teşekkür ederek yapılan hataların bir daha tekrarlanmamasını da talep ediyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN