Esnaf Buluşması Devam Ediyor

12 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
272 defa okundu.
Esnaf Buluşması Devam Ediyor

thumbnail_RESİM (7)

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “16 Nisan İle Birlikte Vesayet Bitecek, Halkın İradesi Hakim Olacak”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci 16 Nisan’da yapılacak Halk Oylaması için sürdürdüğü halk ve esnaf buluşmalarını sürdürüyor.

16 Nisan referandumu için halktan ve esnaftan destek isteyen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Güçlü Türkiye, itibarlı Türkiye ve istikrarlı bir Türkiye için esnaf da vatandaş da ’EVET’ diyor” şeklinde konuştu. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci referanduma sayılı günler kala mahalle mahalle gezerek 16 Nisan’ın önemini anlatmaya devam ediyor. Bu kapsamda esnaf ve vatandaşlarla buluşan Başkan Bahçeci, sıkılmadık el bırakmayarak 16 Nisan için destek istedi. Ziyaretlerinde açıklamalarda bulunan Başkan Bahçeci, “Halk oylamasının önemi ortada. Güçlü Türkiye, itibarlı Türkiye ve istikrarlı bir Türkiye için esnafımız da vatandaşımız da ’EVET’ diyor. Allah hepisinden razı olsun” ifadelerine yer verdi. Darbe anayasasının bu oylama ile çöpe gideceğini vurgulayan Başkan Bahçeci “İnşallah 16 Nisan ile birlikte vesayet bitecek, halkın iradesi hakim olacak. Şimdi söz de karar da milletin. Sizlerin ’EVET’ oyları ile ülke ekonomisi şaha kalkacak ve inşallah muasır medeniyetler seviyesine koşar adım gideceğiz” diye konuştu.

“Kırşehir’imizin 16 Nisan’da çok yüksek oranda ’EVET’ diyeceğine gönülden inanıyorum” diyen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, şunları kaydetti: “Vatandaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde ’EVET’ seslerinin taa yüreklerinden geldiğini duyuyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi Allah milletimizden razı olsun. Biz 16 Nisan’a kadar kapı kapı dolaşarak bu halk oylamasının önemini anlatmaya devam edeceğiz. İnşallah bu referandum ile 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz zihniyetine dur diyeceğiz.” 16 Nisan, Türkiye tarihi bir kırılma noktasındadır diyen Bahçeci, “Türkiye olarak önemli bir dönemeçteyiz. Çünkü 16 Nisan’da vereceğimiz karar sadece çocuklarımızı, sadece torunlarımızı ilgilendirmiyor. Gelecek neslimizi ilgilendiren bir karar vereceğiz. 16 Nisan akşamı farklı bir Türkiye’ye uyanacağız. Dostlarımız sevinecek, düşmanlarımız üzülecek. Dolayısıyla ne mutlu ki Kırşehir bu davaya sahip çıkıyor.

Üzerinde çok büyük oyunlar oynanan bir coğrafyada yaşıyoruz, oyun oynayanların oyunlarını bozmak ise bizlere ve sizlere düşer. Biz birlik ve beraberlik içerisinde olursak tüm oyunlar bozulur. 16 Nisan’da sandık önümüze gelecek. Şimdiye kadar bir düşünün; etnik yapı bu ülkede istismar edildi mi, edildi. İdeolojik yapılar istismar edildi mi, edildi. İnanç değerleri istismar edildi mi, edildi. İşte 16 Nisan’da önünüze gelecek sandık, tüm bu istismarların önünü kapatacak. Nasıl kapatacak? Yeni sistemde Cumhurbaşkanı olmak isteyen kişi şunu diyecek: Ben yüzde 50’nin üzerine hitap edeceğim. Dolayısıyla kucaklayıcı bir söylem geliştirmek zorunda kalacak. Bütünleştirici bir dil geliştirecek ve bu beraberinde toplumsal uzlaşıyı getirecek. Böylece memlekette milli birliğimizin temeli atılacak. Aramıza nifak tohumları ekmeye kalkanların da önüne geçecek. Şu ana kadar Kırşehir halkı, her zaman kendine yakışanı yaptı. Ben bu seçimde de Kırşehir’in yine kendisine yakışanı yapacağına yürekten inanıyorum, Allah hepinizden razı olsun.

Bugün Hollanda tutuşmuş. Ya seni ne ilgilendirir benim yapacağım değişiklik? Almanya tutuşmuş. Ya seni ne ilgilendirir? ’Evet’ çıkarsa ülke bölünecekmiş. O zaman neden bu PKK ’evet’ demiyor da ’hayır’ diyor? Aslında, olay çok net. Halkımız da tüm bunların farkında olduğu için 16 Nisan’ı sahiplendi ve inşallah sandıklar ’EVET’ oylarıyla patlayacak. Kırşehir’in duruşu net, kararı “EVET” ”

BELEDİYE BASIN BÜROSU

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN