Eski Sanayi alanına Belediye’den dev proje

25 Temmuz 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
340 defa okundu.
Eski Sanayi alanına Belediye’den dev proje
ESKİ SANAYİ ALANINA DEV PROJE (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

 

Eski Sanayi Bölgesi alanında başlatılan ve bilim ve kültür merkezi olarak değerlendirilecek Gezegen Evi Projesi için ulusal çapta yarışma başlatıldı.
Kırşehir için hayırlı bir projeye imza atacaklarına inandıklarını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Gezegen Evi Projesi için ulusal çapta bir yarışma düzenlendiklerini ve ilk 3’e giren proje sahiplerinin de ödüllendirileceğini söyledi. Başkan Yaşar Bahçeci, “İlk üç proje ödül alacak. Alanda bizim başlattığımız bir de camii projemiz var. Yeşil alanı kültür bölgeleri ve ilim merkezi ile bölge canlılık kazanacak ve atıl durumdan kurtulacak. İlme meraklı olan çocuklarımızın ilim merkezi haline de gelebilecek bir bölge, gece nöbette gündüzleri ise işimizde olacağız. Beş asıl beş tanede danışman kendi mesleklerinde kariyer sahibi arkadaşlarımız var. Komplike bir merkez olacak bölge inşallah. Darbe ile birlikte bir karmaşa olmuş gibi görünse de bizler işimize bakacağız.” diye konuştu.
Projelerle ilgili bilgi veren Jüri Başkanı Prof. Dr. Celal Abdi Güzer de, yarışma için şu ana kadar 40 proje başvurusunun ellerine ulaştığını, projeler içinde çok ilginç fikirlerin yer aldığını belirtti.
Projenin danışman üyeliğini Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, asli jüri üyeliklerini ise Can Çinici (Mimar), Orçun Ersan (Mimar), Celal Abdi Güzer (Jüri Başkanı Mimar), Meral Özdengiz Başak (Mimar), Sinan Gömcü (inşaat Mühendisi) yapacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN