Eski Belediye Başkanı Halim Çakır, Tüm Merak Edilenleri Açıkladı

10 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1160 defa okundu.
Eski Belediye Başkanı Halim Çakır, Tüm Merak Edilenleri Açıkladı

Eski Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır’dan A’dan Z’ye önemli açıklamalar.

Eski Belediye Başkanı Halim Çakır, Tüm Merak Edilenleri Açıkladı

Kırşehir Gazeteciler Radyocular ve Televizyoncular Cemiyet Başkanı, Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Sait Yanık’ı ziyaret eden Eski Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır önemli açıklamalarda bulundu. 31 Mart Yerel Seçimlerde aday adayı olup olmayacağından, Belediyenin borçlarına kadar birçok konuda konuşan Çakır, aday olursam her kesimden ve partiden oy geleceği kanaatindeyim dedi.

“ADAY ADAYI OLMAK İÇİN KARAR VERMEDİM AMA BU NOKTADA ÇALIŞMALARIM SÜRÜYOR”

Yarım kalan işlerimiz var diyerek 31 Mart Yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığına aday adayı olup olmayacağı yönündeki söylentilere cevap veren Eski Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır,

“Türkiye ard arda birkaç kez seçim geçirdi. Bu seçimler Milli Ekonomiye ciddi sıkıntılar getiriyor ama seçimlerde, Demokrasilerde Türkiye’nin vazgeçilmez bir gerçeğidir. Buda olması gerekiyor. İnsanlar her zaman yenilik istiyor. Bu vesileyle, bu yıl 31 Mart’ta Yerel Yönetim Mahalli seçimleri olacak. Bizde Kırşehir halkına sizin aracılığınız ile teşekkür ediyoruz. 2004- 2009’da bize Belediye Başkanlığı gibi ulvi bir görev makamı verildi. Sonra el değişti. Kısmet böyleymiş. Fakat şuanda da adaylık noktasında İstişare ediyorum ve düşünüyorum. Aday adayı olmak için karar vermedim ama bu noktada çalışmalarım sürüyor. Eğer partimiz bize bir görev verirse, bizde gece gündüz partimiz için çalışmaya her zaman için hazırız. Geçmişimiz var. Kırşehir’e ve Kırşehirliye yaptığımız bir hizmet var. Onların bize gösterdiği bir vefa var. Yarım kalan işlerimiz var”

“EĞER ADAY OLURSAM HER KESİMDEN VE PARTİDEN OY GELECEĞİ KANAATİNDEYİM”

Her kesimin ve partinin aday olursa kendisine destek vereceklerini vurgulayan Eski Başkan Çakır,

“Kimileri bana Halim Hoca der, Kimileri ise abi der. Ben yaşım itibariyle Kırşehir’in Halim abisi ve Halim Hocasıyım. Hiçbir zaman particilik taassubum yoktur. Siyaset aynı ticaret gibidir. Nasıl ki bir Ticaret Hanede benden alamadın başkasından aldın gibi gönül koyulmuyorsa, bugün siyasette böyledir. İnsan kazanma sanatıdır. Ben Kırşehir’e yaptığım hizmetlerden dolayı, kişisel, bireysel çalışmalarımdan dolayı, insanlara karşı, sevgim ve saygım var. Onlarında bana karşı teveccühleri olduğuna inanıyorum. Önemli olan aday olmaktır. Eğer aday olursak, Kırşehir halkının her kesimden ve her partiden bize oy vereceğini kanaatindeyim. Oy vermezlerse bile bana en azından destek olacaklarına inanıyorum”

“RAHMETLİ BABAM, MECLİSE GİDERSEN İNSANLARI PARTİSİNDEN DOLAYI AYRIM YAPARSAN HAKKIMI HELAL ETMEM DEDİ”

Anadolu insanlarına yardımcı ol diyerek, İnsanlara karşı ayrımcılık yapmama konusunda Babam bana vasiyet etti diyerek babasının rahmetli olmadan önce verdiği öğütleri anlatan Çakır;

“1991’de aday olduğumda babam rahmetli olmadan önce bana vasiyet etti. Babam bana “Bak Oğlum, eğer Milletvekili olursan hakkımı helal etmem. Meclise gidersen bu insanları partisinden dolayı ayrım yaparsan hakkımı helal etmem dedi. Anadolu insanlarına yardımcı ol dedi.” Milletvekili olamadık ama Belediye Başkanı olduk bilerek, hiçbir zaman hiçbir kimseyi kapımdan geri döndürmedim. Partisini bildiğim halde Hiçbir kimseyi mağdur etmedim. Şuanda istişare içindeyim, partimiz uygun görürse aday olmayın düşünüyorum”

“KIRŞEHİR’E GENEL OLARAK YAPTIĞIMIZ EN BÜYÜK İYİLİKLERDEN BİRİSİ İMAR REVİZYONU”

Kırşehir’in 20 yıllık su ihtiyacını çözdüğünü anlatan Eski Başkan Çakır,

“Zamanında söz verdik. Su fiyatları çok önemli. Su fiyatı bir buçuk milyondu, altı yüz elli liraya indirdim. Kırşehir’e genel olarak yaptığımız en büyük iyiliklerden birisi imar revizyonu. Yüzde 25 olan arsa paylarını yüzde 40’a çıkarttık. İnsanlar, ev yuva, yurt sahibi oldular. Kırşehir’e geldiğimde su sıkıntısı vardı. Su sıkıntısını çözeceğime dair söz verdim ve sonrasında öyle bir sıkıntımız olmadı. Belediyeyi bıraktığımda ise şehrin 20 yıllık su problemini çözdüm ve bıraktım. İnşallah hakkımızda hayırlısı ve nasibimizde ne varsa o olsun”

“KIRŞEHİR BELEDİYESİ BORÇSUZ BELEDİYELER İÇERİSİNDE YAYINLANDI”

Belediye Başkanlığı döneminde yapılan eleştirilere karşı yanı veren Çakır, Borçlu denilen Belediyemizin 2009 yılının Kasım ayında Maliye Bakanlığı Muhasebe Genel Müdürlüğünün karşılıklı alacak verecek listesi yayınlandığında Kırşehir Belediyesi borçsuz belediyeler içerisinde yayınlandı dedi ve ekledi;

“2009’da Kırşehir Belediyesini borç yükü ile bıraktığımız söylendi. Bizim borcumuz kalem kalem yazılı. 48 Trilyon 400 Milyar borçla bıraktık. Ancak bunun yaklaşık 7 Bini vergi dairesineydi, sonra o borcu yapılandırdık ve kapattık. TEDAŞ’a, SSK’ya borcumuz vardı. Bizim iç borç olarak 14 Trilyon 500 Bin lira borcumuz vardı. Bunun içerisinde 15 Trilyon ’da Belediyenin içerde alacağımız vardı. Yani Kamuya borcumuz vardı. Borçlu denilen Belediyemizin 2009 yılının Kasım ayında Maliye Bakanlığı Muhasebe Genel Müdürlüğünün karşılıklı alacak verecek listesi yayınlandığında Kırşehir Belediyesi borçsuz belediyeler içerisinde yayınlandı”

“EN AZ 50 YIL DAYANABİLEN ANDEZİT TAŞLARI ŞİMDİ YOK OLDU”

“Çok yatırımlar yaptık. 400 Km’ye yakın asfalt döktük. Andezit taşları ile yaptığım yerler, maalesef ki şimdi kırıldı, döküldü. En az 50 yıl dayanabilen bu andezit taşları şimdi yok oldu. Kırşehir’de birçok alana andezit taşları ile yaptırdığımız taşların maliyeti, toplam 3 Trilyon. Maalesef şimdi, Aynı yere yapılan granitlerin maliyetinde 30 Trilyona sadece ihalesi yapıldı”

“KIZILAY’DAN SIHHİYE’YE GİDERKEN TRAFİK NASILSA, BİZİM BURADA Kİ TRAFİK ÖYLE”

2 yıl önce Kırşehir’de böylesine trafik probleminin olmadığını söyleyen Çakır,

“Biz yolları yaptığımızda kaldırımlar yollar her yer genişti. Tabi her yiğidin bir yoğurt yeğişi vardır ama ben olsaydım böyle yapmazdım. Çünkü üzülerek söylüyorum, Kızılay’dan Sıhhiye’ye giderken Trafik nasılsa, bizim burada ki trafik öyle. Bundan 2 yıl önce Kırşehir’e o kadar gelip gittim trafik problemi yoktu. Bu yollara bu otobüsler gereksiz. Siyasette insanların gönüllerine girmek çok önemli”

KIRŞEHİR JEOTERMAL CENNETİ

Kırşehir’in gelişmesi için İstihdam sağlayacak işler yapılmasını çok önemsiyorum diyen Çakır, Neden Kırşehir Turizm cenneti, Jeotermal şehri neden olmasın dedi ve ekledi;

“Kırşehir’in çok güzel suyu var. Devletin yapacağı yatırımlar, devletinde, siyasilerinde bizlerinde görevi. Ama Kırşehir’in gelişmesi için İstihdam sağlayacak işler yapılmasını çok önemsiyorum. Bağbaşı’nda bulunan Ağbayır eskiden geceleri sarhoşların, evini barkını terk edenlerin mekânı haline gelmişti. Bu arsayı verdik. 40 Milyon Dolarlık Otel yapıldı. Ama gönül şunu isterdi. Bu 10 yıl içinde 4-5 Otel daha yapılması gerekirdi, teşvik edilmeliydi. Kozaklı büyük bir köy, oraya o kadar Turist geliyorsa, burası Kapadokya’nın giriş noktası buraya neden kimse gelmesin. Neden Kırşehir Turizm cenneti olmasın. Jeotermal şehri neden olmasın”

“ÜLKEMİZDE BU TÜR HOCALAR VE İLİM ADAMLARI ÇOĞALMALI”

“Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya’ya ziyarette bulundum. Çok güzel brifing verdi. Hakikaten Kırşehir’i Kırşehir, Üniversiteyi Üniversite yapmış. Ülkemizde bu tür hocaların, bu tür ilim adamlarının çoğalmasını arzu ediyorum. Objektif ve samimi bir habercilik anlayışı olan gazeteniz olduğu için sizlere de teşekkür ediyorum” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com