Eski Başkan Bahçeci, Görevini Ekicioğlu’na Devretti

3 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
121 defa okundu.
Eski Başkan Bahçeci, Görevini Ekicioğlu’na Devretti

Eski Başkan Bahçeci, Görevini Ekicioğlu’na Devretti

CHP’den Kırşehir Belediye Başkanlığına seçilen Selahattin Ekicioğlu, düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Kırşehir Adliyesinde düzenlenen törende Merkez Seçim Kurulu Başkanı Hüseyin Sabuncuoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde belediye başkanı seçilen CHP’li Ekicioğlu’na mazbatasını verdi.

Törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP İl Başkanı Baran Genç, İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen ve partililer katıldı.

Daha sonra Ahi Evran Külliyesi’ne giden Ekicioğlu, burada dua etti.

Ekicioğlu, Külliye çıkışında da Ahilik felsefesinin ilkelerine bağlı bir seçim çalışması yürüttüğünü belirtti. Ardından Kırşehir eski Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, görevini Selehattin Ekicioğlu’na devretti.

KIRŞEHİRLİLER DEDİ Kİ ‘’SELAHATTİN EKİCİOĞLU BU İŞİ YAŞAR BAHÇECİ’DEN DAHA İYİ YAPAR’’

10 yıldır Kırşehir’de Belediye Başkanlığı görevini yapan ve 31 Mart Mahalli İdareler seçiminde Millet İttifakı adayı Selahattin Ekicioğlu ile girdiği yarışı kaybeden Yaşar Bahçeci,

“Bugün Kırşehir halkının iradesinin tecelli ettiği bir gün. 10 yıl önce şerefle devraldığım bu görevi 10 yıl boyunca şerefle taşıdım ve şimdi de şerefle Selahattin Başkanımıza bu sorumluluğu, bu görevi, bu emaneti onun omuzlarına bırakıyorum. Tabii makamlar geçici, esas olan şey memleket, şehrimiz, muhabbetimiz ve sevgimiz. Elhamdülillah 10 yılın sonunda bugün Kırşehir’imizde kafamızı nereye çevirsek Yaşar Bahçeci’nin eserleri ile karşılaşıyoruz. Dileğimiz o dur ki 5 yıl boyunca da sayın başkanımız bunlara güzel eserler katarlar, çünkü memleketimiz bizim. Çok şükür birçok problemi çözülmüş, birçok sorunu halledilmiş. Kırşehirspor’u lider bir şehir teslim ediyoruz. Ben 10 yıl önce aldığım bu bayrağı, çok şükür arkadaşlarımla, ekibim ile birlikte çok ileriye taşıdım. İnşallah Selahattin başkan da bugün aldığı bu bayrağı çok daha ileriye taşır. Bundan ancak mutlu oluruz, gurur duyarız çünkü memleket hepimizin. İnşallah bundan sonra ki çalışmalarında başarılar diliyorum. Kırşehirliler dedi ki ‘’Selahattin Ekicioğlu bu işi Yaşar Bahçeci’den daha iyi yapar.’’

“SEÇİM BİTTİ, BUNDAN SONRA HİZMETE VE KIRŞEHİR’İMİZİN, ÜLKEMİZİN MENFAATİNE BAKACAĞIZ”

“Onun için daha iyi yapmasını diliyoruz. Allah yardımcısı olsun. Tabii ki ben buradayım, Kırşehir’de yaşamaya devam edeceğim. Bana ne zaman ihtiyaç duyarsa tecrübelerim ile her zaman buradan da başkanımıza destek olmaya hazır olduğumu da belirtmek isterim. Ben tekrar herkese teşekkür ediyorum. Artık seçim bitti, bundan sonra artık hizmete bakacağız, Kırşehir’imizin, ülkemizin menfaatine bakacağız. Seçimde belki zaman zaman karşılıklı söylenmiş sözler olabilir. Bunlar doğaldır ama bundan sonra artık kızmak bize affetmek başkanımıza, hata yapmak bize affetmek başkanımıza. Onun için biz de hemşerilerimize buradan haklarını helal etmelerini istiyoruz, tüm Kırşehirlilerin. Dediğim gibi buradayız bir yere gittiğimiz yok, burası bizim memleketimiz burada doğduk, burada büyüdük, Allah ömür verdiği sürece de burada olacağız. Ben tekrar başkanımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum. Allah mahcup etmesin” dedi.

“BİZ ORTAK AKILLA ŞEHRİ YÖNETMEK ZORUNDAYIZ”

25 yılın ardından 31 Mart Mahalli İdareler seçimine Millet İttifakı adayı olarak giren ve gerçekleşen seçimde halk tarafından verilen oylarla Belediye Başkanı seçilen Selahattin Ekicioğlu, “10 yıl boyunca Kırşehir’e yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Biz  “Birlikte Yöneteceğiz’’ diyerek çıktığımız bu yolda tabii 10 yıl belediye başkanlığı yapmış, Kırşehir’e hizmet etmiş başkanımızdan da yararlanacağız. Çünkü biz ortak akılla şehri yönetmek zorundayız. Türkiye’nin de böyle yönetilmesini istiyoruz. Milletvekillerimiz burada, Genel Başkan Yardımcımız burada eğer ki ortak akılla Kırşehir’i ve Türkiye’yi yönetmezsek aksaklıklar olabilir, onun için demokrasimizin, insan haklarının eksik kalmaması için her siyasi görüşten insanlara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı da biz belediye başkanımıza ve diğer muhalefette ki siyasi partilerin ve Kırşehir’in tamamının düşüncesini bu sisteminin içine katmak zorundayız ve başkanımızın koyduğu taşların üstüne biz de taşlar koymak zorundayız çünkü dedem duvar ustasıydı ‘’ Tek taş duvar olmaz oğlum.’’ Derdi ve ben de onun ameleliğini yapan genç bir çocuktum.”

“KİMSEYİ KIRMADAN, İNCİTMEDEN BU SÜRECİ TAMAMLADIK”

“İktidarın kente hep birlikte çok şeyler katacağının bir gerçeği var. Bu şehre ne kattılarsa bir taş daha üzerine koyup 149 yıllık bir belediyeye bunu taçlandırmak zorundayız. Bu bir bayrak yarışıydı. Nasıl ki belediye başkanımız bayrağı bir önceki belediye başkanından aldıysa sonuçta biz de başkanımızdan alıp birisine devredeceğiz. Onun için bu demokrasi gazisi bu şehre yakışan bir seçim çalışması yaptık. Gerçekten Ahi Evran’ın, Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Cacabey’in, Aşıkpaşa’nın, Yunus’un torunları olarak da onlara laik olmaya çalıştık. Kimseyi kırmadan, incitmeden bu süreci tamamladık. Türkiye’ye yakışan, Türkiye’ye ihraç olması gereken bir seçim çalışması yaptık bunu da her platform da anlatacağım. Çünkü Kırşehir’e demokrasi yakışıyor, Kırşehir’e adalet yakışıyor. Yakışanda buydu zaten bunun için bütün siyasi partilere teşekkür ediyorum, aday arkadaşlara teşekkür ediyorum. Kaybeden aslında kimse olmadı, kazanan Kırşehir oldu. Çünkü bu demokrasi yarışı, onun için diğer adaylarımıza ve Başkanımıza da hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra ki süreci ise hep birlikte istişare edeceğiz. Hayırlı Uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com