Eski Başhekim Coşkun Mahmutoğlu Vefat Etti

16 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1268 defa okundu.
Eski Başhekim Coşkun Mahmutoğlu Vefat Etti

Kırşehir’e olan bağlılığı ve duyduğu hasreti ile bilinen Kırşehir Devlet Hastanesinde uzun yıllar Genel Cerrah ve Başhekim olarak görev yapan Hemşerimiz Dr. Coşkun Mahmutoğlu vefat etti.

Eski Başhekim Coşkun Mahmutoğlu Vefat Etti

Kırşehir Devlet Hastanesi’nde uzun yıllar genel cerrah ve başhekim olarak görev yaptıktan sonra 1999 yılında İstanbul’a yerleşen ve bir özel üniversite hastanesinde görev yapan hemşerimiz Dr. Coşkun Mahmutoğlu, vefat etti.

VEFATIYLA HEMŞERİLERİNİ YASA BOĞDU

Kırşehir’e olan özlemi, memleketine duyduğu hasreti ve sevgisi ile bilinen Eski Kırşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Hemşerimiz Dr. Coşkun Mahmutoğlu, Kırşehir toprağına bastığında “Adına tadına Kurban olduğum Kırşehir, ne kadar güzelsen o kadar da kadersizsin” sözleri akıllardan silinmeyecek. Mahmutoğlu, Vefatıyla sevenlerini, Sağlık camiasını ve Kırşehir’i yasa boğdu.

KARACAAHMET MEZARLIĞINA DEFNEDİLECEK

1949 yılında Kırşehir’de doğan Coşkun Mahmutoğlu Kırşehir Devlet Hastanesinin yapımı sırasında Başhekimlik görevini yürüttü. Kırşehir’de uzun yıllar doktorluk görevi yapan Mahmutoğlu bir dönem Kırşehir Belediye Başkanlığı için  Doğru Yol Partisinden aday da olmuştu. Daha sonra İstanbul’a giderek Yeditepe Mediko’da görev yapan Genel Cerrah Coşkun Mahmutoğlu burada  akciğer kanserine yakalandı. Uzun yıllar bu hastalığa karşı mücadele veren Mahmutoğlu ne yazık ki bu amansız hastalığa yenik düşerek vefat etti. Coşkun Mahmutoğlu’nun cenazesi kızlarının talebi üzerine İstanbul Şakirin Cami’sinde  cuma namazının ardından kılınacak cenaze namazına müteakiben Karacaahmet mezarlığına defnedilecek.

40 Arena Gazetesi olarak merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına ise başsağlığı dileriz.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN