Ertaş Türküleri Kulak Pası Sildi

22 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
248 defa okundu.
Ertaş Türküleri Kulak Pası Sildi

fft99_mf2657705

“Bugün Ankara’ya Baktığınız Zaman Siyasetçi Var Esnaf Var, Memur Var Bürokrat Var.”

Kırşehir Dernekler Federasyonuna bağlı Kaman Demirli Beldesi Kalkındırma ve Yaşatma Derneği kuruluşunun 15. Kuruluş yılını siyasetten bürokrasiye iş dünyasından sivil toplum kuruluşu temsilcilerine kadar çok sayıda Kırşehirlinin katılımıyla coşkuyla kutlandı.
Düzenlenen kutlama gecesinde gelen misafirlere Kırşehir’in önde gelen lezzeti Ahi Pilavı ikram edilirken Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş’ın türküleriyle gelen konukların kulaklarının pası silindi. Düzenlenen programa Kırşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar, Kırşehirspor Başkanı Levent Akçakoca ve çok sayıda siyasetçi ile Kırşehirli katıldı.
Kaman Demirli Beldesi Kalkındırma ve Yaşatma Derneği Başkanı ve aynı zamanda Kırşehir Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Ata programda yaptığı açılış konuşmasında “Demirliği Derneğimizi bundan 15 yıl önce 2002 yılında kurduk. Kurduğumuz günden itibaren tek amacımız köyümüzün birlik ve beraberliğini sağlayarak beldemizin gelişmesi için Ankara’da neler yapabiliriz hep bu soru üzerinde durduk. Geçen 15 yıl içerisinde köyümüze elimizden geldiğince yaptığımız yatırımlar ortada. Biz Ankara’da hep bir ve beraber olmayı hedefledik ve bunu da başardık. Şimdi Demirli Köyü için yeni bir projemizi hayata geçiriyoruz. 1200 metrekare alana bir köy konağı yapıyoruz. Yakın zamanda ihaleye çıkacaktır. Bu köy konağı tüm Demirlilere hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Kırşehir Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar yaptığı konuşmada “Öncelikle Demirli Köyümüzün kuruluşunun 15. Yılı kutlu olsun. Allah nasip ederse önümüzdeki ay Mayıs’ın 6’sında ATO Meclis Salonu’nda federasyonumuzun 7. Olağan genel kurulunu yapacağız. Önümüzdeki senede inşallah bizde 15. Yılımızı kutlayacağız ve Ankara’da büyük bir organizasyon yapmayı planlıyoruz. Biz Ankara’da çok fazla nüfusumuz var diye övünüyoruz bu doğru bir övünçtür. Ama bu nüfusun etkin olması bir ve beraber olmamız gerektiği konusunda da başta ben federasyon başkanınız olarak yönetim kurulu üyelerimiz iş adamlarımız ve bürokratlarımız olarak bu konuya hassasiyet göstermek zorundayız. Konuyu siyasete getirmek istemiyorum siyasette yapmayalım ama bu Ankara’da güçlü duralım. Bugün Ankara’ya baktığınız zaman siyasetçi var esnaf var, memur var bürokrat var. Demek ki biz Ankara nüfusunda belli katmanlara yayılmışız. Bunun hepsini kişisel kabiliyetlerimizle kazanmışız. Kırşehirli olduğumuz için kazandığımızı zannetmiyorum. Amacımız bu kişisel kabiliyetimizi takım oyununa çevirmek olmalı” dedi.
Gökçınar sözlerine, “Lobisi olmayan bir hareketin etkisi olmaz. Birlikte olmayan bir hareket etkili olmaz sadece güç olarak durursunuz harekete geçiremezsiniz. Harekete geçmek için örgütlenerek lobinizi kurmak zorundasınız. Eğer bunu yaparsak başarırız. Yapamazsak 1 milyon nüfusumuzda olsa Ankara’nın hepsi Kırşehirlide olsa hikâyedir. Biz federasyon olarak bu bilinci tabana yaymaya çalışıyoruz. Eğer Kırşehir bizimse ve biz Kırşehir’den vazgeçmiyorsak o memleketin Ankara’da yaşayan insanları da birbirinden vazgeçmemelidir. Sadece köyümüze cenazemizi götürmekle memleketlilik olmaz. Kırşehir olsun çamurdan olsun ben bu sözde vazgeçtim. Bugün geldiğim noktada bir STK Başkanınız olarak bir kardeşiniz olarak “ Kırşehirli olsun adam olsun” diyeceğiz arkadaşlar. Çok samimi duygularımla söylüyorum ben eğer o değilsem kaldırın bir kenara atın. Kaldırıp atmazsanız benden size zarar gelir kasanın içerisinde ki diğer meyveleri de çürütürüm. Her kimse bize zarar verecek olan pirincin içerisinde ayıklanan taşlar gibi kaldırıp atmalıyız” dedi.
Genel Başkan Gökçınar, konuşmasında, “İçimizde iş adamlarımız var. Çıkmışlar Kırşehir’den gelmişler bir çarıkla ve cepte belki de para yok girmişler bir yerde çalışıyorlar. Bugün gelinen noktada Ankara’nın en önemli sanayi temsilcileri olmuşlar. Biz bunlarla gurur duymalıyız. Bunlara gelecek zararın karşısında gövdemizi koymalıyız. Bunlar kolay kolay kazanılmıyor. Biz uzun zamandan beri federasyonumuza bir yer almayı planlıyoruz ama ne büyükşehirden ne de ilçe belediyelerden alamadık. Ama önemli değil Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda mütevazı bir dairede genel merkezimiz devam ediyor. Biz böyle yer alamadığımızı konuşurken eski gençlik kolları başkanı İbrahim kardeşimiz aynı zamanda mimar bize dedi ki başkanım niye dert ediyorsunuz ki ben Maltepe civarında kentsel dönüşüm projeleri içerisinde yeni binalar yapıyorum. Aldığım birkaç tane proje var. Gelin beğenin bir tanesini belli bir periyoda yayalım federasyonumuza bir yer kazandıralım ben az kazanıyım hiç olmazsa sizi kazanıyım” dedi.
Artık herkesin kendi menfaatlerini düşündüğünü söyleyen Hilmi  Gökçınar “Şundan emin olun Kırşehirli Dernekler Federasyonu başkanlığını yapmaktan gurur duyuyorum. Başkanlık nefsi hoş gelebilir ama o değil. Bu vesile ile Ankara’da yaşayan samimi güzide adam gibi adam Kırşehirlileri tanıdım da ondan gurur duyuyorum. Dünya bozuldu herkes kendi menfaatlerin de kişisel egoların peşinde koşarken biz burada ekip hareketi yapıyoruz bunun kıymetini bilmeliyiz. Artık Kırşehirlinin fitneyle fesatla uğraşacak hali yok. Nüfusuna göre seçmen sayısında üçüncü sıradayız. Yani seçiyoruz ama kendi aramızdaki seçilmişliği halledemedik” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN