Erkekleri Aldatmaya İten Sebepler

29 Temmuz 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Erkekleri Aldatmaya İten Sebepler

 

Yaşarken “kendi içinizde ayağa kalkmayı hiç denediniz mi?” Bunu denemenizi çok kuvvetli öneriyorum. Bu hayat sadece “sizin” Bu hayatta en güçlü kelime de “deneyimlemek”…

Erkekleri

Aldatmaya İten Sebepler

“Herkes biricik dünya modelinde yaşar.”

Mustafa Kılınç

Aldatma denince ilk akla gelen potansiyel suçlu erkeklerdir? Peki, acaba erkekler ortada hiçbir sebep yokken mi aldatıyor? Tek suçlu erkekler mi? Şimdi sizlerle erkekleri aldatmaya iten sebeplerden bazılarını paylaşacağım.

  • Kim aldatırsa aldatsın bitmiş olsa bile aldatma kırıcıdır. İki kadını idare edemeyen erkek, başladığı sıkıntılı noktaya geri döner. Yalnızlık ya da alkolü fazla kaçırmak gibi kendinizi aldatmaya müsait durumlara karşı koruyun. Eğer partnerinizin doğru yoldan saptığını görüyorsanız, birlikteliğinizi korumaya yönelik hareketler yapın. Sizinle daha uzun süre birlikte olması için seksüel ya da duygusal olarak ne yapmanız gerektiğini öğrenin. Partnerinizden şüpheleniyorsanız, bir süre sizinle ya da sizsiz dışarı çıkmasına izin vermeyin. Kızgın ya da somurtarak evde oturmayın, birlikteliğinizi devam ettirmek istiyorsanız ikinize yeniden fırsat verin. Onu gerçekten neden sevdiğinizi anlatın.

“İlişkileriniz, gerçekten nasıl bir insan olduğunuzun doğrudan ifadesidir.”

Mustafa Kılınç

  • Erkekler yaşlandıkça korku ve kaybetme korkusu yaşamaya başlarlar. Onları yaşlı hissettirmeyecek şeylere ya da ‘daha genç ve güzel’ birine ilgi duymaya başlarlar.
  • Bağlılık ve bağlanma korkutur, eşlerini aldattıkları sevgilileri ile asla çok duygusal bağ kurmazlar. Sevgilileri onlara güvenmediği için nadiren vicdan azabı duyarlar ya da partnerlerinin öfkesiyle karşılaşırlar. Bu tür erkeklerin en büyük korkusu anlaşamamaktır.

“İlişkilerinizde ne kadar az kuralınız olursa o kadar çok mutlu olursunuz.”

Mustafa Kılınç

  • Araştırmalara göre erkekler kadınlardan daha çok cinsellik düşünüyor ve daha aktif. Yeni bir seks pozisyonuyla karşılaştıklarında heyecan yaşamak adına ‘hayır’ diyemeyebiliyorlar. Delicesine aşık olduklarında ya da uzun süreli ilişkilerde aldatmaya daha yatkın olabiliyorlar. İlişkilerinde güç ve kontrollerini göstermek için de aldatabiliyorlar. Eğer bir bağlılık sözü vermemişse, ilişkileri kolay sarsılabilir bir seviyede olabilir. Bazıları da gerçek bir bağlılıktan korktukları için aldatabilir.
  • Aldatmalar her zaman evlilik kötü gittiği için olmaz ancak tabi tartışmalı evliliklerde risk daha büyüktür. Çoğu kadının en sık düştüğü hata metresin kendilerinden daha çekici olduğudur. Aslında bu çok sık rastlanılan bir durum değil. Yenilik, farklılık ya da erkeğin daha çok motivasyona ihtiyacı olduğu zamanlarda da ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda aldatma tekrarlanmayabilir.

“Sevgi hem bir başlangıç, hem de bir sondur.”

“Mustafa Kılınç”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com