Erdem, “Kırşehir, Türkiye’de Eğitimi Çok Önemli Bir Noktaya Getirdi”

26 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
713 defa okundu.
Erdem, “Kırşehir, Türkiye’de Eğitimi Çok Önemli Bir Noktaya Getirdi”

Bil Koleji Kampüsü’nün açılış töreni için ilimize gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, “çocukların yeteneklerine uygun modern ve bilimsel eğitim vermek” istediklerini söyledi.

Erdem, “Kırşehir, Türkiye’de Eğitimi Çok Önemli Bir Noktaya Getirdi”

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Bil Koleji Kampüsü’nün açılış Törenine katılmak üzere ilimiz geldi. Törene katılan Bakan Yardımcısı Erdem, “21. yüzyılın gerektirdiği temel özelliklere sahip bireyler yetiştirerek çocukları yeteneklerine uygun bilimsel eğitim vermek istediklerini” söyledi. Ahilik kültürünün, kardeşliğin merkezi, sanat, kültür merkezi, Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş’ın memleketi Kırşehir’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Erdem, “eğitim kurumunu ülkemize kazandıranlara teşekkür ediyorum. Devlet okullarının nitelik ve nicelik olarak gelişmelerinin yanında özel sektör eliyle açılan böyle güzel okullarımızın da arttırılması ile birlikte gelecek nesillerimizin alacağı eğitim kalitesinin her geçen gün çok daha iyi noktalara geleceğini düşünüyorum. İnanıyoruz ki devletimiz güçlendikçe özel sektörümüz de her alanda güçlenecektir. Kamu ve özel sektör el ele verip gayret gösterdikçe ülkemizin geleceği çok daha parlak, çok daha güzel olacaktır. Devlet okullarımızda ve özel okullarda vereceğimiz kaliteli eğitimler öğrencilerimizi 21. yüzyılın gerektirdiği temel özelliklere sahip bireyler olarak yetiştirerek evlatlarımızın yeteneklerine uygun modern ve bilimsel eğitim vermek istiyoruz”

“ÖZEL OKULLARDA, 25 BİN ÖĞRETMEN ÇALIŞIRKEN BUGÜN 178 BİN ÖĞRETMEN GÖREV YAPIYOR”

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem, “Eğitim ve öğretim desteği alt ve orta gelir düzeyindeki ailelerin özel okullarda eğitime erişme imkânı elde etmesi ve okulların kontenjanlarını doldurması amacıyla ön görülmüş bir destektir. Hala özel okullarda devam eden 305 bin öğrenciye bu desteği veriyoruz. Yaklaşık üç yıldır devletimiz 3 milyar iki yüz seksen beş milyon özel okullarımıza bu desteği verdi. Milli eğitim bakanlığı 2013 yılından beri organize sanayilerin içinde açılan okullardaki öğrencilere ayrı bir hizmet veriyor. Özel okullarda, 25 bin öğretmen çalışırken bugün 178 bin öğretmen görev yapıyor.  Bakanlık olarak özel okulların eğitim sistemimizin kalitesini yükselten, farklı ve güncel değişiklikleri takip eden, dinamik ve üretken yönünü geliştirmeyi amaçlayan yönünü teşvik ediyoruz. Özel okullarımızın, devletimizin zorunlu eğitim yükünü azaltan tarafını hep takdir ile karşılıyorum. Bakanlığımız özel öğretim kurumlarının önündeki engelleri kaldırmak ve sektörü desteklemek amacıyla kısa süre içerisinde yapacağı düzenlemelerle bu alanı güçlendirmek için çalışıyor. Daha iyiye ve doğruya gidebilmek için eleştirilerin her birini başımızın üzerine koyuyoruz”

“BU ÜLKENİN PETROLÜ, DOĞAL GAZI, KIYMETLİ MADENLERİ YOK AMA”…

“Bu ülkenin geleceğine eğitimli gençler, eğitim düzeyi ve bu ülkenin hedefleri ulaştıracak. Bu ülkenin Petrolü, doğal gazı, kıymetli madenleri yok ama dünya ekonomisinde 16 sırada. İyi yâda kötü, beğenelim ya da beğenmeyelim bugüne eğitim sistemiyle ulaştık. Bugün coğrafyamızda çok güzel madenleri olan ülkeleri görüyoruz. Ne istihdam, ne istikrar nede gelecek ile ilgili hedefler var. Biz 2023 hedefinde dünyanın 10 ülkesi içerisinde olmayı planlıyoruz. Bunun için ilk 5’te ve 6’ta kodlama eğitimine başladık. İnevasyon, interaktif düşünmeyi ve bu konularda robot yazılım derslerini almaları için gayret ediyoruz.  Sanayileşmede önemli ama dünyanın bu yeni gittiği yoluda sağlamamız gerekiyor”

“MİLLİ GELİRDEN EĞİTİME AYRILAN PAY ALMANYA’NIN, İTALYA’NIN ÜZERİNDE”

“2002 yılında eğitime ayrılan o günkü bütçenin yüzde 10’u olarak 11 milyar liraydı. 2018’de eğitime ayrılan kaynak bütçenin yüzde 18’i yani 134 milyar 70 milyon lira. Diğer bakanlıkların katılımıyla 150 milyar lira. Neredeyse 15 katı bir artış söz konusu. Bazıları milli gelirden eğitime ayrılan payla kıyaslıyor. Orada da 6,2’dir. Şu anda milli gelirden eğitime ayrılan pay Almanya’nın, İtalya’nın üzerinde. Eğitim kurumlarımız içerisinde özel okulları her zaman destekledik. Bundan sonra da devam edeceğiz. 2002 yılında Milli Eğitim Bakanlığında özel okulların oranı yüzde 3 idi. 2018 yılında bu oran yüzde 15. Aradaki farkı görüyorsunuz. 2002 yılında 220 bin öğrencisi olan özel okullarda 2017-2018 eğitim öğretim yılında 1 milyon 300 bin öğrenci var. Bu hedefleri 2023’e planlamıştık. Şu anda o hedeflere ulaşmış durumdayız. Yaklaşık 9 bin 691 özel eğitim kurumumuz var.”

“ÖĞRENCİLERİMİZE KLAVYELİ BİLGİSAYAR VERECEĞİZ”

Fatih Projesi ile bütün okulları akıllı tahtalarla donattıklarını söyleyen Erdem, “İlerleyen zamanda öğrencilerimize tabletin dışında klavyeli bilgisayarlar vereceğiz. Bütçeden eğitime ayrılan paylarda son yıllarda gözle görülür artış var. 2002 yılından bu zamana kadar öğretmen sayımızın fazlasını atadık. 605 bin öğretmen atayarak bir milyon öğretmen sayısına ulaştık. Son 12 yılda atanan mevcut öğretmenlerin 3’te 2’si bu öğretmenler. Bu yapılan güzel binaların içerisinde öğretmen yoksa bir anlamı yok. Kırşehir Türkiye’de eğitimi çok önemli bir noktaya getirdi.  Bu başarıların sürmesini bekliyoruz” dedi.

Bil Okulları Genel Müdürü Mustafa Çelik de 2 yıllık bir çalışma sonunda içinde anaokulundan liseye 6 okulun bulunduğu eğitim kampüsünü tamamladıklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in katıldığı Bil Kolejleri Kampüsü açılış Törenine, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Vali Vekili Adnan Kayık, Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin, Bil Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydın, Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz ve daire müdürleri katıldı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On