Eraslan Hollanda’yı Kınadı

13 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
310 defa okundu.
Eraslan Hollanda’yı Kınadı

 

HASAN ERASLAN (1)MÜSİAD Başkanı Hasan Eraslan, ‘’Hitler Avrupa’da Hortladı ‘’

Almanya ile başlayan Hollanda, Avusturya ve İsveç’le Devam Eden Türk Düşmanlığı Ve İslam Düşmanlığı Türk İslam Aleminde Nefretle Kınanmaktadır.

MÜSİAD Başkanı Hasan Eraslan Hollanda’nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağına uçuş izni ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın aracına geçiş izni vermemesini kınadı.

Türkiye Cumhuriyeti Bakanlarına yapılan bu davranışın bir an önce düzeltilmesi gerektiğini ifade eden Eraslan , “AB üyesi Hollanda’nın antidemoktatik bir tavırla sergilediği bu davranışlara anlam vermek mümkün değil. Hollanda’da yaşayan Türk vatandaşları ile buluşmak üzere düzenlenen Sayın Bakanların programlarının engellenmesinin demokrasi ve uluslararası hukuk çerçevesinde karşılığı yoktur.İş dünyası olarak bu sürecin iki ülke arasındaki ekonomik, toplumsal ve siyasi ilişkilere zarar vermeden neticelenmesini temenni ediyoruz. Hollanda, bu hatalardan bir an önce dönmeli ve Türkiye’den özür dilemelidir” diye konuştu. Hollanda makamlarının nezaketsiz açıklamaları kısa zamanda yasaklama ve kısıtlamalara, en sonunda ise şiddete dönüşmüştür. Demokrasi ve özgürlüklere bağlılığını her vesileyle vurgulayan Hollanda makamlarının bu tavırları, Hollanda’daki Türk toplumunun demokratik haklarına ve onuruna yönelik açık bir tacizdir diyen Eraslan sözlerirne şu şekilde devam etti Bu hasmane tutum ve önyargılı zihniyet apaçık bir acizlik göstergesidir. Hollanda makamlarını bu tutumlarından dolayı kınıyoruz. Hollanda ile 4 asırdır kesintisiz sürdürdüğümüz siyasi ve ekonomik ilişkilerimizi göz önüne aldığımızda, maruz kaldığımız bu kabul edilemez ve tehlikeli uygulamanın bir an önce son bulmasını ve diplomatik teamüllere uygun bir süreçle düzelmesini temenni ediyoruz. “dedi.

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN