ER VE ERBAŞI ALIMI YAPILACAK

26 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
581 defa okundu.
ER VE ERBAŞI ALIMI YAPILACAK

KVF_9741 (2)Kırşehir Valiliği Sözleşmeli Er ve Erbaş Alınacığını Duyurdu.

Kırşehir Valiliğince sözleşmeli er ve erbaş alımı yapılacağı broşürlerle duyuruldu. Broşürde yapılan açıklamada:

“GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Yaş: Müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle yirmi yaşından gün almış ve yirmi beş yaşını bitirmemiş olma şartı aranır.

Eğitim: Askerlik hizmetine başlamamış olanlar ile askerlik hizmetine devam eden veya tamamlamış olan erbaş ve erlerden en az ilköğretim (ortaokul) mezunu olanlar başvuru yapabilir.

SEÇİM AŞAMALARI

Fizik Kabiliyet Testi: İlgili Kuvvet Komutanlığının belirleyeceği koşu, şınav, mekik vb testlerde başarılı olma şartı aranır.

Mülakat: Adayın komisyon ile yüz yüze görüşmesi sonucu yapılan değerlendirmelerdir.

Sağlık Muayenesi: TSK Sağlık Komutanlığının belirlemiş olduğu askeri hastanelerden ” Sözleşmeli Er Olur” kararlı sağlık raporu alması gerekir.

SÖZLEŞME VE HİZMET ŞARTLARI

Sözleşmeli er adayları, ön sözleşme yapılarak askeri eğitime alınır. Askeri eğitimi başarı ile tamamlayanlarla, üç veya dört yıllık ilk sözleşme yapılır.

Müteakip sözleşmeler, bir yıldan en az üç yıldan fazla olmamak şartıyla azami yedi yıllık hizmet süresi sonuna kadar uzatılabilir.

Uzman Erbaşlığa Geçiş: İlk sözleşmeleri sona eren erbaş ve erler ilgili mevzuat doğrultusunda uzman erbaş veya astsubaylığa başvuruda bulunduklarında yönetmelikte belirtilen esaslar doğrultusunda öncelik verilir.

ÖZLÜK HAKLARI

Sözleşmeli erbaş ve erlerin giyecek, bakım ve barınmaları ile iaşeleri erbaş ve erler gibi devlet tarafından sağlanır.

İzin: Sözleşmeli erbaş ve erlerin her yıl; 30 gün kanuni, 15 mazeret olmak üzere toplam 45 gün izin alma hakkı vardır.

Sağlık: Sözleşmeli er adayları ile sözleşmeli erbaş ve erler 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununa göre sigortalıdır.

Sözleşmesi sona eren sözleşmeli erbaş ve erler, sözleşme fesih nedenlerine bağlı hizmet ettikleri süre kadar veya hizmet ettikleri sürenin yarısı kadar genel sağlık sigortalısı sayılmaya devam eder.

Maaş ve Tazminat: Türk Silahlı Kuvvetlerinden sözleşmesi sona ererek ayrılsn erbaş ve erlere ikramiye( tazminat) ödenir. Maaş tablosu:

Hizmet Yılı 7 yıl olanların maaşı 2.366- 3.959 ikramiyesi ise 74.853, hizmet yılı 6 yıl olanın maaşı 2.307- 3.888 ikramiyesi ise 52.506, hizmet yılı 5 yıl olanın maaşı 2.247- 3828 ikramiyesi ise 45.056, hizmet yılı 4 yıl olanın maaşı 2.187-3.757 ikramiyesi ise 37.607, hizmet yılı 3 yıl olanın maaşı 2.128- 3.697 ikramiyesi ise 30.158, hizmet yılı 2 yıl olanın maaşı 2.068-3.637 ikramiyesi ise 15.139, hizmet yılı 1 yıl olanın maaşı 2-009-3.566 ikramiyesi 7.569 şeklindedir.

Kamuda İstihdam: Sözleşmeli erbaş ve er olarak yedi hizmet yılını doldurarak ayrılanlar, ilgili mevzuattaki şartları taşımaları kaydıyla kamu kurum ve kuruluşlarındaki boş kadrolara atanabilirler.” ifadeleri yer aldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN