ENGELLİLERE,50 BİN LİRA HİBE DESTEĞİ

9 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
407 defa okundu.
ENGELLİLERE,50 BİN LİRA HİBE DESTEĞİ

İş hayatına atılmak isteyen eski hükümlü ve engellilere, 50 bin lira tutarında hibe desteği verileceği duyuruldu. Akçakent’te Kurs Açılıyor.

ENGELLİLERE,50 BİN LİRA HİBE DESTEĞİ

Kendi işini kurarak patron olmak ve iş hayatına atılmak isteyen engelliler için, alınan karar doğrultusunda, 50 bin lira tutarında hibe desteği verileceği duyuruldu.

Kendi işini kurmak isteyen eski hükümlü ve engellilere, İŞKUR tarafından yapılan 36 bin liralık hibe, geçen yıl Ekim ayında 50 bin liraya yükseltilmişti.
Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, iş kurmak isteyen engellilerin, bu fırsatı kaçırmaması gerektiğinin altı çizildi.

Engellilerin iş hayatına atılması konusunda İŞKUR’un çeşitli projeler ürettiğini belirten yetkililer, “Kendi işini kurarak kendi işinin patronu olmak isteyen engellilere yönelik hibe destekleri sürüyor. Kendi işini kurmak isteyen ve en az yüzde 40 oranında engelli raporu olan kişilere, 3 bin lira kuruluş işlemleri desteği, 11 bin lira işletme gideri desteği, 36 bin lira kuruluş desteği olmak üzere toplam 50 bin lira destek verilecektir. Hibeden yararlanmak isteyen engelliler, İŞKUR tarafından düzenlenen kurslara katılmaları gerekmektedir. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi de İŞKUR İl Müdürlüğü’nden alınabilecek” dediler.
AKÇAKENT’TE KURS AÇILACAK
Türkiye İş Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise, İşgücü Uyum Hizmetleri kapsamında Türkiye İş Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü tarafından uygulamalı girşimcilik eğitimi düzenlenecek. Kursiyer seçmelerine katılabilmek için kurs seçme tarihinden bir gün öncesine kadar www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan olarak kayıt yaptıktan sonra online işlemler/kurs/kurs bilgileri bölümünden internet üzerinden veya kuruma şahsen gelerek kursiyer seçmelerine başvurabilinecek. Seçim işlemi seçme tarihinde seçme yerinde fiilen bulunanlar arasından yapılacak. Seçme saatinden sonra gelenler seçme işlemine katılamayacak. Uygulamalı girişimcilik kursu Akçakent Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından sürdürülecek. En fazla 25 kursiyerin katılacağı kurs, 3-6 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kursiyerlerin seçimi ise 16 Şubat tarihine kadar yapılacak. Kursa, İŞKUR’a kayıt yaptırmış olan 19-70 yaş arasındaki okur-yazarların başvurabileceği açıklandı. Kurslar, saat 08.00- 17.00 arasında düzenlenecek ve konu ile ilgili daha detaylı bilgilere kurumun 213 12 20 nolu telefonundan ulaşılabileceği de bildirildi.

Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On