Engellilere E-Devlet projesi

5 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
512 defa okundu.

DSC_8555Kırşehirde bulunan Şirin Kırşehir Bedensel engelliler 2. şubesinin açılışı gerçekleştirildi açılışı Kırşehir Belediye başkanı Yaşar Bahçeci yaptı.
Açılış öncesi bir konuşma yapan Servet Avkapan E-Devlet projesi kapsamında 1’i ana bilgisayar olmak üzere toplamda 11 bilgisayarla açılışını yaptığımız bu hizmetle birlikte her zaman bedensel engellilerimizin yanında olacağız.
Bu proje 40 zihinsel engelli ağırlıklı kardeşimize Halk Eğitim Merkezi hocaları marifetinde zihinsel ve bedensel engelli kardeşlerimiz eğitime tabi tutulacak.
Bu eğitimde 14 ile 29 yaş arası bedensel ve zihinsel engelli kardeşlerimiz yararlanacak.
Servet Avkapan yaptığı konuşmada
Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci hoş geldiniz diye sözlerine başlayan Servet Avkapan Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci’nin dediği gibi durmak yola devam dedik Yaşar Bahçeci’nin vermiş olduğunuz desteklerle önce güvenç sahibi olduk.
Sonra proje sahibi olduk yine sizin desteğinizle arkasından atölye sahibi olduk
Sayın başkanım Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli oluşturmuş olduğunuz atölyemizin açılış programı düzenlemekteyiz.
Engelli kardeşlerim ve aileleri değerli basın mensupları E- engelli projemizin 2. ayağı olan hizmet binasının açılışına hoş geldiniz şeref verdiniz. bize 5 yıl önce yola çıktığımızda engelli kardeşlerimizi hayal etmiştik ama kimse bize inanmamıştı.
Tabii inananlar şuanda burada inşallah bu proje bir yıl boyunca 40 tane engelli kardeşimize web atölyesi olarak internet atölyesi olarak hizmet verecek tabii devamında biz inanıyoruz ki başta Kırşehir Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci ve aile sosyal politikalar il müdürlüğümüz ve gençlik ve spor bakanlığı il müdürlüğümüz destek ve gayreti ile bu bina engellilerin binası olacak.
Yıllarca burada hizmet edilecek biz onlara inanıyoruz ve desteklerini bekliyoruz.
Tabii yine geçen yıl 3 Aralık’ta dünya engelliler günüydü ve sağol sun belediye başkanımızın girişimleri ve gayretleri sonucunda hayırsever işadamımız Bülent Sungur bey derneğimizi almış ve hizmet binamızın açılışını yapmıştı.
Belediye Başkanımızada zaten inanıyorduk güveniyorduk şuanda Neşet Ertaş Kültür Merkezi olan eski vali konağının yanındaki Gazi Parkı da engellilerin tahsisine verilmiştir.
Başkanımız Yaşar Bahçeci’ye teşekkür ediyoruz.
Biz orada çok güzel hizmetler vereceğiz biz bildiğiniz üzere engellilere hizmet eden bir derneksek yeri gelecek vaktimizden yeri gelecek saatimizden taviz vereceğiz, hizmet için devam edeceğiz.
Biz bize güvenenlerinde başlarını yere eğmeyeceğiz. inanıyoruz ki şuanda herkes bize güveniyor Kırşehir’deki gerçekten birçok şeye imza atmanın sevincini yaşıyoruz tabiki bunda en büyük gayret Kırşehir Belediyesinin ve halkımızın Allah için söylemek gerekirse biz onun desteğini hep arkamızda gördük her zaman yanımızda oldu ve şuanda bir arkadaşlarımızla ilgileniyor biz bu gayreti onun bu samimiyetini diğer insanlardan da bekliyoruz kendisine emeğinden dolayı çok teşekkür ederim hayırlı uğurlu olsun.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN