Engelliler toplantısında Vali Necati Şentürk’ten ağlatan hikaye

8 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
834 defa okundu.

2014 Yılı gençlik projeleri destek programları kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ‘E-Engelli Projesi’nin tanıtım toplantısında Vali Necati DSC_7954Şentürk’ün anlattığı hikaye, engelli Aynur Turcu’yu gözyaşlarına boğdu.
Ağalar Konağı’nda düzenlenen proje tanıtım toplantısına katılan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, “Engelli sözünü kaldıralım.
Vali Şentürk yaptığı konuşmasında bana göre engelli kavramını kaldırmak lazım ve kader arkadaşları sözüde doğru bir söz değil hayat iki devredir biri bu taraf diğeri öbür taraf bu dünyada sabreden kardeşlerimin durumu bizden daha iyi yani kendini sağlam zannedenler öbür dünyada bu kardeşlerimize gıptayla bakacaklar.
Melekler soruyorlar siz hesap verdiniz mi? Hayır bizden hesap soran olmadı bu dünyada engelliydik sabrettik bu yüzden gelir gelmez cennete gittik üzerinde durmak istediğimiz konu şu dünyada kabiliyetsiz insan yoktur eğitilmemiş insan vardır bugün en büyük sorunumuz bu vatandaşlarımızın eğitimi, sosyal hayatın dışında kalmaları oluyor.
Aslında önce ailelerimizin eğitiminden başlamamız lazım bu konuya en önemlisi özgüven kazanılmalı onlara özgüven vererek kendi ihtiyaçlarını karşılama ve ekonomik bağımsızlığını kandırmalıyız”
Bu proje ile birlikte evlerinde oturmaktan kardeşlerimiz kurtulacak ve meslek sahibi olacaklar.
Projeye katılan engelli kardeşlerimiz web tasarımı alanında kendilerini geliştirecekler.
Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Gençlik ve Spor Bakanlığı 2014 yılı Gençlik projesi destek programı Anadolu Sakatlar Derneği Kırşehir Şubesinin kabul edilen e-engelli projeleri tanıtım toplantısını gerçekleştiriyoruz bu kapsamda merkezimizde 20 bayan 20 erkek engelli gençlerimiz olmak üzere toplam 40 engelli kardeşimize bilgisayar, web tasarım, grafik tasarım kursları verilecek ve bu kapsamda verilen kurslar sonrası engellilere sertifikaları verilerek.
Oluşturulmuş olan e engelli projesi Kırşehir’de yaşayan engellilerin hizmetine sunulacak.
“Bundan sonraki süreçte de bir çok projelerle ilimizdeki engellilere hizmet etmiş olacağız.
Derneğimizin en büyük amaçlarından bir tanesi ilimizdeki engelli bireylerin sosyal hayata entegrasyonunu sağlayan aktif iş gücüne dahil olmalarına yardımcı olmaktır bu projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN