ENGELLİLER HAFTASI KAPSAMINDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLEDİ

18 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
464 defa okundu.
ENGELLİLER HAFTASI KAPSAMINDA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLEDİ

img-20160513-wa0014Engelliler Haftası Kapsamında Engelsiz Yaşam Merkezinde Çeşitli Etkinlikler Düzenledi

Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yılda Engelliler Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi.
Etkinlikleri protokol ziyaretleri ile başlayıp Ardıçlar Düğün Salonunda Bedensel Engelliler Derneği ve Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin ortaklaşa hazırlamış olduğu eğlence programı ile devam etti. Salondaki eğlence de  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü her ay sonunda o ay içerisinde doğan engelliler için kutlamış olduğu doğum günü etkinliğine yer verildi. Doğum günü kutlaması başta vali Necati ŞENTÜRK olmak üzere tüm misafirlerin beğenisini kazandı. Salondaki eğlence engellileri, Barem Özel Eğitim ve Vahide Hüseyin Karahan İ.Ö.O gösterisi ve şiir dinleti ile son buldu.

Engelliler haftası Gölhisar mevkiinde Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı diğer kuruluşlar, Bedensel Engelliler Dernek üyeleri ve birçok kişinin katılımıyla düzenlenen piknik ile devam etti. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün hazırlamış olan programa İl Müdürü Ramazan Baykara, Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Servet Avkapan, dernek üyeleri, Vahide Hüseyin Karahan İ.Ö.O öğretmenleri, diğer kuruluşlara şiir dinletisi ve engelliler ile hazırlanan gösteriler sunuldu. Yapılan bu program konuklar tarafından büyük ilgi görmesinin yanı sıra engellilerin başarıları karşısında duygu yoğunluğunun yaşanmasına neden oldu.

Nevşehir- Göreme–Ürgüp’e engellilerin kendilerini özel hissetmeleri amacıyla gezi düzenlendi katılımları sağlandı.
Etkinlikler engellilik alanında farkındalık sağlanması, diğer bireylerden ayrı olmadıklarının görülmesi açısından büyük önem taşımakta olduğu bildirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN