Engelliler Gününde Vali Necati Şentürk’e Ziyaret

3 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
404 defa okundu.
Engelliler Gününde Vali Necati Şentürk’e Ziyaret

KVF_4564

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara başkanlığındaki heyet Vali Necati Şentürk’e ‘ü ziyaret etti.

 

Engelsiz Yaşam Merkezi yetkilileri ile burada kalan engellilerin yer aldığı ziyarette konuşan Vali Necati Şentürk’e, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde toplumda engellilere karşı farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendiğini söyledi.

 

Devletimizin Kırşehir’de bin 663 engelli için evde bakım yardımı yaptığını belirten Vali Necati Şentürk, “Devletimiz engelli evlatlarımıza şefkatli bir şekilde yaklaşarak onların hayatlarını kolaylaştıracak çalışmalar yapmaktadır. Engelli çocuklarımıza kurslar açarak onları sınavlara hazırlıyoruz. Kurslardan mezun olanlar da devletimizin açtığı sınavlarda başarılı olarak memuriyete atanıyorlar. Engelli vatandaşlarımıza sunulan hizmet konusunda birçok Avrupa devletinden çok ileri seviyedeyiz. Devletimiz engellilerin her konuda yanında olmuştur, bundan sonra olmaya da devam edecektir. Engelli çocuklarımıza ancak gönlünde sevgi, şefkat bulunduranlar hizmet edebilirler. Bu çocuklarımızın yüreğinde sevgiden başka bir şey bulunmaz, kin ve nefrete yer yoktur. Unutmamalıdır ki her insan engelli olabilir. Engelli vatandaşlarımız bize kutsal bir emanettir. Bu vesileyle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününüzü kutluyorum.” dedi.

 

Ziyaret, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara’nın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri hakkında Vali Necati Şentürk’e bilgiler vermesi ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN